АМКУ оштрафував туроператора Join UP! на підставі фейкової скарги

АМКУ оштрафував Join Up! на 1,5 млн грн, спираючись на скріншот, електронного листа і міфічні телефонні дзвінки

АМКУ оштрафував туроператора Join UP! на підставі фейкової скарги
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

21 червня Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав штраф на туроператора Join UP! в розмірі 1,5 мільйона гривень за надання неправдивої інформації своїм клієнтам.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Економічну правду

Loading...

Комітет стверджує, що Join UP! давав інформацію про те, що в квітні-травня 2018 року рейси для туроператора будуть виконувати авіакомпанії “Роза вітрів” і “МАУ”, з якими у туроператора угод не було.

На думку АМКУ, це могло призвести до “неправомірних переваг на ринку” і вплинути на бажання споживачів придбати туристичний продукт саме в Join UP!.

Однак компанія заявила, що такі угоди були і діють вони були надані на розгляд АМКУ, зазначає адвокат, який представляє інтереси Join UP!, Дмитро Толкачов.

На його думку рішення не підкріплено доказами, у ньому чиновники АМКУ ігнорують закони України і визнають особливе становище окремих авіакомпаній.

Крім того, в компанії відзначили, що рішення антимонопольників не містить інформації про те, де саме туроператор поширював «недостовірні відомості про виконанні рейсів». І також немає даних про те, як це відбувалося, на яких рейсах.

Договори з компаніями “Роза вітрів” і “МАУ” в квітні-травня 2018 року були чинними. Більше того, діють досі.

Всі “докази” АМКУ – це електронний лист зі скаргою туриста на “неіснуючі рейси”, один скріншот і заяви від “Рози вітрів” і “МАУ” про “неодноразові звернення у телефонному режимі” від туристів. Ці “неодноразові звернення” залишилися неперевіреними АМКУ.

Join UP! провів внутрішню перевірку і виявив: туристи, які зазначені як ті, хто надіслали лист і надали скріншот, взагалі не були клієнтами туроператора.

Виходячи з усього цього, 11 липня Join UP! подав у Господарський суд міста Києва позов про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету.

Нагадаємо, 21 червня один з найбільших туроператорів України Join Up! знову оштрафували за повторний обман і недобросовісну конкуренцію.

Раніше повідомлялося, що Державна авіаційна служба має намір штрафувати авіакомпанії за несумлінне обслуговування пасажирів у разі затримки і скасування рейсу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...