Антиукраїнська риторика в Італії: МЗС намагається домогтися відповіді хоча б через ЗМІ

Маттео Сальвіні заявив, що ультраправі планували його вбивство

Антиукраїнська риторика в Італії: МЗС намагається домогтися відповіді хоча б через ЗМІ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Посол України в Італії Євген Перелигін просить Італію надати подробиці або спростувати повідомлення про замах на лідера правопопулістської партії “Ліга півночі”, віце-прем’єра Маттео Сальвіні представниками “української групи”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідне звернення поширили представники МЗС України.

У відомстві також зазначили, що “враховуючи відсутність реакції Міністра внутрішніх справ Італії на звернення посла України, посольство вирішило достукатися до італійського лідера через італійські ЗМІ, яким були направлені відповідні прес-релізи посольства”.

Український дипломат додав, що загроза життю кожній людині і, зокрема, міністра, від фантомної української групи – ця новина стурбувала Україну: “Ваше спростування або підтвердження такої заяви є важливим, щоб уникнути шкоди як двостороннім відносинам між Італією та Україною, так і іміджу української громади, яка проживає в Італії”.

Як відомо, напередодні Маттео Сальвіні заявив, що ультраправі планували його вбивство: “Спецслужби повідомили про українську групу, яка планувала замах на моє життя. Я радий, що розкрито арсенал цих безумців”. В повідомленнях італійських ЗМІ затримані називалися “проукраїнськими неонацистами”, хоча раніше йшлося про затримання бойовиків, які воюють проти ЗСУ на Донбасі.

Раніше суд міста Павія в Італії виніс вирок екс-військовослужбовцю Нацгвардії Віталію Марківу, якого звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккелли на Донбасі в 2014 році. Його засудили до 24 років ув’язнення.

Адвокат українського військовослужбовця Віталія Марківа Рафаеля Дела Валле заявив, що втратив довіру до італійського правосуддя, оскільки вважає вирок Маркиву політичний.

Джерело: Народна Правда