Лікарі виявили музику, яка здатна замінити потужні транквілізатори

Музика має настільки потужним седативний ефект, що може замінити заспокійливе

Лікарі виявили музику, яка здатна замінити потужні транквілізатори
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Композиція Weightless британської групи Marconi Union заспокоїла пацієнтів перед операцією не гірше сильнодіючого транквілізатора.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Вчені Пенсильванського університету (США) довели: музика має настільки потужним седативний ефект, що може замінити заспокійливе.

Рівень тривоги, яку відчувають хворі перед операцією, знижують за допомогою медикаментів. Але у них є побічна дія. Музику можна застосовувати без шкоди для здоров’я в будь-яких дозах. Чи можна порівняти ефективність її впливу з транквілізаторами?

Щоб це з’ясувати, дослідники відібрали 157 пацієнтів університетської лікарні, які мали перенести операцію під місцевим наркозом. Хворих, які погодилися брати участь в дослідженні, розділили на дві групи.

Першим перед проведенням анестезії ввели внутрішньовенно мідазолам, іншим дали послухати трихвилинний фрагмент музичної композиції в шумоізолюючих навушниках.

Рівень тривожності в першій групі був незначно нижче, ніж у другій. Однак, за словами лікарів, учасники другої групи були підготовлені до операції не гірше. Пульс і артеріальний тиск випробовуваних перебували в нормі.

З мінусів хірурги й анестезіологи відзначили, що навушники з шумоізоляцією ускладнюють комунікацію з пацієнтом.

Трек Weightless вибрали не просто так: цю музику в стилі ембієнт вважають найбільш заспокійливою у світі. Експерименти підтвердили, що її ритм (60 ударів в хвилину) допомагає уповільнити пульс на 35% в порівнянні зі звичайними показниками та знизити рівень стресу на 65%.

Нагадаємо, що останнім часом спостерігається тенденція до пізніх вагітностей. Жінки зрілі, успішні, матеріально незалежні вирішують завести дитину — ще одного або першого. І стикаються з “страшилками” дільничних гінекологів, які по-старому не рекомендують вагітніти в зрілому віці. Перевага пізнього материнства в тому, що жінки в цьому віці вже зрілі і мудрі, вони багато можуть дати дітям, у них є можливість присвятити себе вихованню. Але і ризиків у пізньої вагітності предостатньо.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...
Загрузка...