МЗС: Угорщина намагається створити власний анклав на Закарпатті

Київ не згоден з кінцевою метою політики уряду Угорщини

МЗС: Угорщина намагається створити власний анклав на Закарпатті
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Тимчасово виконуючий обов’язки голови Міністерства закордонних справ України Єгор Божок заявив, що угорський уряд намагається створити на території України анклав.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Голос Америки”.

Loading...

Він зазначив, що Київ не згоден з кінцевою метою політики уряду прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, а саме створенням угорського анклаву на території України.

“Ускладнення в українсько-угорських відносинах відбуваються не з України. Основною проблемою є так званий угорський ірредентизм, який засліпив прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана і його соратників”, – зазначив Божок.

В останні роки це створює проблему не тільки для України, але і для ряду країн-членів ЄС.

“Це те, чого вони добилися в Сербії, і чому протидіють Словаччина і Румунія”, – заявив він.

За словами дипломата, основною розбіжністю між Києвом і Будапештом зараз є те, що ми називаємо тих, хто живе в Закарпатській області громадянами України угорського походження, а Будапешт вважає їх угорцями, які живуть на території Закарпаття.

Нагадаємо, для того, щоб Будапешт зняв вето щодо проведення засідань Україна-НАТО, Київ повинен прийняти поправки в закони про мову та про освіту, які відновлять мовні права угорців в Україні.

Крім того, заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок викликав посла Угорщини Іштвана Ийдярто у зв’язку з заявами угорського міністра закордонних справ Петер Сійярто.

Джерело: Народна Правда
загрузка...