Шведські медики попередили про ще одну небезпечну хворобу, яку переносять кліщі

Йдеться про бабезіоз

Шведські медики попередили про ще одну небезпечну хворобу, яку переносять кліщі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Список хвороб, переносниками яких виступають кліщі, може поповнитися ще однією.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Медицина 2.0.

Loading...

Крім енцефаліту і бореліозу, до яких може призвести укус цієї комахи, шведські медики попереджають дачників і всіх відправляються відпочивати на природу про небезпеку такої хвороби, як бабезіоз. Це інвазивне, трансмиссивное захворювання тварин і людини.

Його викликають паразити, присутні в кров’яних тільцях. У Швеції вони передаються через кліщів.

«Бабезіоз не викликає висипання, але хворий може відчувати симптоми, схожі на ті, які спостерігаються при грипі, — ломота і підвищена температура», — розповідає старший лікар Лабораторної медицини Лунда Христина Перссон в інтерв’ю Шведському радіо.

Якщо людина в цілому здоровий, симптоматика може швидко пройти сама. Однак небезпека полягає в тому, що паразити можуть залишатися в організмі ще кілька років. Якщо імунна система недостатньо сильна, не виключений навіть летальний результат, попереджає фахівець.

Бабезіоз не викликає висипання, але хворий може відчувати симптоми, схожі на ті, які спостерігаються при грипі.

Для захисту від бабезіозу діють ті ж рекомендації, що стосовно енцефаліту і бореліозу: заправлені в чоботи довгі штани і ретельний огляд після повернення з прогулянки на природі з тим, щоб максимально швидко видалити з тіла опинилися на ньому кліщів.

У спекотні місяці не тільки збільшується кількість комах, але й суттєво зростає наш шанс з ними зустрітися: ми буваємо на природі, носимо відкриту одяг і, виявляється, піддаємо себе реальної небезпеки. Справа в тому, що навіть контакт з звичайним комаром може закінчитися неприємностями. З’явився список з шести поширених комах, які можуть заразити вас небезпечними захворюваннями.

Джерело: Народна Правда
загрузка...