Клімкін: в України погіршуються відносини зі США

Глава МЗС оцінив перспективи України на міжнародній арені

Клімкін: в України погіршуються відносини зі США
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Голова міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що сьогодні рівень відносин між Україною і США знизився.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів  в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому».

«Що стосується зниження рівня, я з цим погоджуюсь, хоча 2014-2015 роки не можна порівняти із сьогоднішнім днем з точки зору інтенсивності», – зазначив Клімкін.

Попри це міністр МЗС вважає, що тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор (18 червня 2019 року очолив посольство США в Україні – ред.) – це сильне рішення. «Він знає Україну, він здатний дуже послідовно і жорстко діяти, якщо це потрібно. І це суперово. Не виключаю, що Тейлор буде певний час тут, а потім буде спроба призначення посла», – впевнений дипломат.

Клімкін зауважив, «сподіватися, що всі у Вашингтоні починають робочий день з України і нею ж закінчують робочий день, станом на сьогодні навряд чи ми можемо».

«Але щонайменше ми знаємо, що там є консенсус двопартійний і дуже чіткий, але консенсус не буває просто так, його теж потрібно підтримувати», – наголосив міністр МЗС.

Голова МЗС зазначив, що незабаром в Україну приїде європейський посол, якого нещодавно призначили, і буде «менеджером». Йдеться про нового главу делегації ЄС в Україні – ним стане естонський дипломат Марті Маасікас. До останнього часу він працював секретарем з відносин з ЄС в МЗС Естонії.

«Тобто, є всі підстави вважати, що незабаром скажуть про «європейське зовнішнє управління», – жартує Клімкін.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський звільнив 11 послів України. Зокрема, в США, Йорданії, Аргентині, Вірменії, Туркменістані, Кіпрі, В’єтнамі, Бразилії, ПАР, Нігерії та Марокко.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що його команда працює над законопроектом, який дозволить розширити дію закону про люстрацію на президента, членів уряду та керівників інших відомств, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

Джерело: Народна Правда