Позачергові вибори: МВС оприлюднило жахливу статистику порушень

В Нацполіції повідомили про загрозу зриву виборчого процесу

Позачергові вибори: МВС оприлюднило жахливу статистику порушень
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У неділю, 21 липня, в Україні проходять дострокові парламентські вибори, за підсумками яких буде сформовано парламент України дев’ятого скликання. Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і працюватимуть до 20:00. В Нацполіції повідомили про численні порушення під час виборчого процесу і загрозу зриву виборчого процесу.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА відслідковує ситуацію під час голосування на дострокових виборах до Верховної Ради України.

Так, радник міністра внутрішніх справ України Іван Стойко під час брифінгу повідомив, що правоохоронці станом 13:00 зафіксували вже 838 заяв і повідомлень про порушення.

“На 13 годину заяв та повідомлень про порушення надійшло 838. Грубих порушень немає”, – зазначив Стойко.

За його словами, найбільше таких повідомлень надійшло в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях і в місті Києві.

Більшість з них стосується незаконної агітації – 214 повідомлень, підкупу – 20 випадків, конфліктних ситуацій – 18.

При цьому він додав, що наразі складено 6 адмінпротоколів про порушення, 10 заяв внесено до ЄРДР.

Також під час брифінгу радник міністр внутрішніх справ Зорян Шкіряк повідомив, що у 85 окружних виборчих комісіях існує ризик зриву виборчого процесу, в тому числі з боку Росії.

“Ми усвідомлюємо, що сьогодні декому, зокрема, нашому ворогу хочеться зірвати виборчий процес. У нас є повідомлення і є інформація про можливі намагання здійснювати незаконні дії, зокрема в Донецькій і Луганській області. Ми фіксуємо людей спортивної зовнішності, які представляються спостерігачами. Поки що правопорушень немає. Але ми дуже уважно відслідковуємо ситуацію. У нас проблемними вважаються 85 округів”, – зазначив Шкіряк.

Нагадаємо, на позачергових виборах до Верховної Ради України вже сталися перші серйозні скандали на дільницях. На окрузі №76 у Запоріжжі отримали 558 бюлетенів з помилкою. Їх довелося терміново замінити. Невідповідність помітили о 6:30 перед стартом виборів.

У день позачергових виборів до Верховної Ради на вулицях Києва помічено банери зі слоганом партії «Слуга народу», що є прихованою агітацією  і заборонено законодавством.

Спостерігачі Громадянської мережі “Опора” зафіксували порушення в ході голосування – так, на виборчих дільницях у Вінницькій області не вистачає урн для голосування.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...