Що робити, якщо помітили порушення на виборах: поради від експертів

За видачу бюлетенів без паспорта можна отримати обмеження свободи на строк до трьох років

Що робити, якщо помітили порушення на виборах: поради від експертів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Експерти розповіли які дії є прийнятними, а які ні на виборчих дільницях.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Liga.net”, на те, що відбувається на виборчих дільницях необхідно реагувати суворо в рамках закону.

Найпоширеніше порушення, особливо в крихітних містах і селах – це видача бюлетенів без паспорта.

“Це може бути як нерозсудливість, так і частина технології фальсифікації”, – пояснив аналітик мережі ОПОРА Олександр Неберикут. За видачу бюлетенів без паспорта можна отримати штраф від 1700 до 5100 грн, виправні роботи або навіть обмеження волі на строк до трьох років.

Якщо ви бачите, що хтось фотографує заповнені бюлетені – можливо, мова йде про підкуп виборців. Звертати увагу також треба на спроби винести бюлетені за межі дільниці або вкидання пачки до виборчої скриньки. Організований підвіз виборців на дільницю може бути як законним, – пенсіонерам допомагають голосувати без агітації, – так і технологією підкупу.

При виявленні порушення слід повідомити про нього спостерігачам, які присутні на дільниці, радить голова КВУ Олексій Кошель. Після цього бажано оповістити представників виборчої комісії, щоб вони зупинили порушення. Якщо порушує сам член комісії, звернутися можна і до його колеги.

Якщо немає реакції з боку членів виборчих комісій або присутніх на ділянці спостерігачів, можна звернутися до представників Нацполіціі, які чергують поруч з дільницею.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в крові голови дільничної виборчої комісії в Києві виявилося більше двох проміле алкоголю.

Джерело: Народна Правда