Борис Джонсон очолив партію консерваторів і став прем’єром Великобританії

Переможець офіційно вступить на посаду прем'єр-міністра в середу вдень

Борис Джонсон очолив партію консерваторів і став прем’єром Великобританії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Депутат британського парламенту Борис Джонсон обраний новим головою Консервативної партії і, відповідно, прем’єр-міністром Сполученого Королівства.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Reuters.

За інформацією агентства, за нього проголосували 92153 з 160 тисяч членів Консервативної партії. В результаті Джонсон обійшов голову МЗС Джеремі Ханта — у того лише 46656 голосів — і став наступником Терези Мей.

Вибори нового прем’єр-міністра Великобританії проходили в кілька етапів. Спочатку на пост претендували 10 осіб, їх число скоротилося після кількох голосувань депутатів-консерваторів. З двох кандидатур голову уряди обирали вже більше 160 тисяч членів Консервативної партії по всій країні.

Офіційно на посаду прем’єр-міністра Джонсон вступить в середу вдень, змінивши на цьому посту Терезу Мей. 7 червня вона офіційно оголосила про відставку із-за кризи в парламенті з питання виходу Великобританії з Євросоюзу.

Джонсон раніше займав посаду глави МЗС Великобританії. Цей пост він залишив у липні 2018-го з-за розбіжностей з питання Brexit. Політик є одним з головних супротивників «м’якої угоди», про яку з ЄС домовилася Мей. Також він обіймав посаду мера Лондона (2008-2016 роки).

Джонсон — один з найбільш відомих членів партії консерваторів. Він, зокрема, прославився своїми ексцентричними висловлюваннями і поведінкою. Наприклад, в 2014 році він виступив з різкою критикою на адресу віце-прем’єра Ніка Клегга, обізвавши його «вагається желе з нерішучості і мінливості».

Нагадаємо, після того, як чинний прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей оголосила, що має намір піти у відставку, у Великобританії почали висувати кандидатів на посаду голови Консервативної партії і, відповідно, нового прем’єр-міністра. Фаворитом називають екс-главу МЗС Бориса Джонсона.

Джерело: Народна Правда