Гучні обшуки у Кабміні: подробиці

Прокурори вилучили документацію контракту на 6,8 мільйонів доларів між ДП "Спецтехноекспорт" і американською компанією Worldwide Aeros Corp

Гучні обшуки у Кабміні: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський після вивчення судових матеріалів стосовно обшуків, які 22 липня  військова прокуратура провела в Кабміні України, повідомив, що прокурори взялися за поставки військового обладнання з США.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Економічна правда”.

За словами експерта, прокурори вилучили документи, які стосуються реалізації зовнішньоторговельного контракту сумою 6,8 мільйонів доларів, який у кінці 2015 року уклали ДП “Спецтехноекспорт” і американська компанія Worldwide Aeros Corp на постачання військового обладнання.

Йдеться про постачання підвісної системи раннього виявлення AEROS модель TT-RF30-I-R для Державної прикордонної служби. Загалом закупили 8 таких систем, у вартість також входять послуги збирання та обслуговування.

Кримінальне провадження відкрито 19 липня 2019 року. Справу розслідують за ч. 4 статті 190 ККУ, (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), санкція даноїх статті передбачає  позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Прокурори вважають, що службові особи заволоділи вказаними коштами шляхом зловживання довірою, чим завдали державі збитки.

“Подібні  зовнішньоторговельні контракти на постачання військового обладнання в Україну укладаються на найвищому рівні при попередніх домовленостях з союзниками. Тому такі кримінальні справи після реалізації контрактів можуть залишити Київ без союзників”, – вважає Гліб Канєвський.

Нагадаємо,  раніше детективи Національного антикорупційного бюро проводять обшуки в центральному офісі інвестиційної компанії ICU в Києві.  Обшук проводиться в рамках кримінального провадження за фактом порушення при закупівлях за схемою «Роттердам+», відкритого у березні 2017 року стосовно посадових осіб Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Джерело: Народна Правда