Медики пояснили, як розпізнати страшну хворобу на ранніх стадіях

Лікарі вкотре наголосили на важливості щеплень

Медики пояснили, як розпізнати страшну хворобу на ранніх стадіях
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Кашлюк – дуже заразна бактеріальна інфекція дихальних шляхів. Його викликає бактерія Bordetella pertussis. Коли інфікований кашляє або чхає, в повітря потрапляють мікроби. Той, хто знаходиться поблизу, вдихає їх і заражається.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання  Happy.News.

До появи щеплень коклюш вважався виключно дитячим захворюванням. Зараз недуга в першу чергу вражає дітей, які не пройшли повний курс вакцинації, а також підлітків і дорослих, у яких ослаб імунітет. Вчені повідомили, що термін дії вакцини – приблизно 4-14 років. Чим більше часу пройшло після щеплення, тим вище шанс захворіти.

Вмирають від коклюшу в основному діти до року. Тому дуже важливо, щоб вагітні жінки, а також люди, які перебувають поруч з малям, були щеплені від інфекції.

Спочатку у коклюшу ті ж симптоми, що і у застуди:

  • кашель;
  • чхання;
  • нежить;
  • підвищення температури, максимум до 38,9 ° C;
  • іноді пронос.

Приблизно через 7-10 днів напади кашлю стають сильнішими і довшими. Вони навіть можуть спровокувати блювоту, сильну втому і тимчасове почервоніння або посиніння шкіри обличчя через напругу.

Часто у хворих бувають набряки обличчя і шиї, викликані звуженням судин. Можливі крововиливи на шкірі і слизових, в очах. Відзначається і підвищена нервова збудливість, можуть проявлятися неврози, запаморочення. Іноді діти навіть непритомніють після затяжного сильного кашлю. Цей період триває до 30 днів.

Напади бувають у більшості, але не у всіх. Немовлята можуть взагалі не кашляти, але при цьому будуть хапати ротом повітря. Напад у них може закінчуватися тимчасовою зупинкою дихання і судорожним припадком.

Людина при цьому може виглядати зляканою, братися за горло руками. Шкіра трохи посиніє. Але найвірніша ознака – те, що вона хапає ротом повітря.

Якщо кашель стає все сильнішим, терміново йдіть до терапевта, а у випадку з дитиною – до педіатра.

На ранніх стадіях діагностувати коклюш важко. Симптоми схожі на інші хвороби – застуду, грип або бронхіт. Тому лікар може направити хворого на аналіз крові і рентген грудної клітини.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як лікувати кашель народними засобами в домашніх умовах.

Джерело: Народна Правда