25 липня в Україні: яке сьогодні свято

Офіційних свят в Україні сьогодні немає

25 липня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 25 липня в Україні відзначають День зубного техніка, а також День Прокла Плакальщика.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, офіційних свят 25 липня в Україні немає, але неофіційно у цей день святкують стоматологи, віряни віддають данину пошани мученику Проклу, день янгола у Антона, Арсенія, Вероніки, Гавриїла, Івана, Марії, Михайла і Федора.

25 липня зубні техніки та стоматологи відзначають своє професійне свято. Воно вважається неофіційним, його почали святкувати з 2000 року. Спеціальності стоматолога і зуботехніка нерозривно пов’язані один з одним: якщо лікар-стоматолог виконує клінічні етапи лікування, то зубний технік здійснює лабораторну частину роботи. Спільними зусиллями зубні лікарі добиваються високого результату. Міжнародний день стоматолога відзначають 9 лютого.

25 липня – День пам’яті мученика Прокла. Уродженець Каліпта жив у 2 столітті при імператорі-язичнику Траяні, який влаштував гоніння на християн. Прокла затримали і довго катували, змушуючи відмовитися від віри. Мученик під час катувань передбачив правителю міста, що він і сам визнає Ісуса як єдиного бога. Прокла прив’язали до воза правителя і змусили бігти за ним. Однак дивним чином коні зупинилися, коли Прокл звернувся з молитвою до Бога. Правитель застиг в мовчанні і зміг прийти в себе тільки, коли підписав документ про визнання Христа своїм богом. Однак в душі у нього оселилася помста і він наказав стратити Прокла. Чоловіка прив’язали до стовпа і випустили в нього стріли. Мученик до самої смерті молився про прощення своїх кривдників.

У народі 25 липня вшановують Прокла Плакальника. Таку назву свято отримало через рясні опади і ранкову росу, яка вважалася передвісником ясних днів. Росі в цей день приписувалися цілющі властивості, її було прийнято збирати на світанку. Примочки з роси і трав використовували для лікування варикозу, набряків, кровотеч або безсоння. Також вважалося, що умивання росою продовжує дівчині молодість і красу.

Також 25 липня іменини у Антона, Арсенія, Вероніки, Гавриїла, Івана, Марії, Михайла і Федора.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 24 липня в Україні святкують день святої княгині Ольги, яку вважають покровителькою православної віри.

 

Джерело: Народна Правда