Облава опозиціонерів у Москві: Навального й інших “незгідних” посадили на 30 діб

Облава опозиціонерів у Москві: Навального й інших “незгідних” посадили на 30 діб
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У ніч з 24 на 25 липня в Москві пройшла облава лідерів російської опозиції. Затримано 5 політиків. Крім того силовики провели обшуки в квартирах інших опозиціонерів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на російські ЗМІ.

Політики закликали до протесту проти реєстрації опозиційних кандидатів у депутати на виборах в Мосміськдуму.

Як відомо, на 30 діб заарештували засновника Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексія Навального, активістів Марка Гальперіна – на 30 діб, Олександра Арчагова і Костянтина Котова – на 10 діб, Олегу Степанову – на 8 діб.

Повідомляється, що обшуки пройшли у директора ФБК Івана Жданова і у опозиційного політика Дмитра Гудкова.

Після обшуку Жданова відвезли в Слідчий комітет по Москві. За словами Володимира Вороніна, адвоката Фонду боротьби з корупцією, з квартири директора ФБК нічого вилучено не було.

У опозиційного політика Дмитра Гудкова було вилучено системний блок комп’ютера, три ноутбуки, три жорстких диска, п’ять флешок, DVD-диск і iPhone. Він має статус свідка по кримінальній справі про перешкоджання роботі виборчих комісій (стаття 141 КК).

Відомо, що поліція також намагалася потрапити з обшуком у житло незареєстрованого кандидата в депутати Мосміськдуми Олександра Соловйова і до соратника Гудкова Миколи Баландіна.

По «нічному дзвінку з незнайомого номера» була викликана на допит кандидат у депутати Любов Соболь. Вона заявила, що йти на ньго не збирається і чекає на офіційну повістку.

Нагадаємо, що вранці 24 липня російський опозиціонер Олексій Навальний був затриманий біля під’їзду власного будинку під час пробіжки.

За словами Кіри Ярмиш прес-секретаря політика, названою причиною затримання є «заклики до неузгодженої акції по допуску незалежних кандидатів на вибори в Мосміськдуму».

Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА раніше, на Красній площі у Москві затримали журналіста, який влаштував пікет з порожнім плакатом.

Джерело: Народна Правда