У ПЦУ поставили прихильників РПЦ на місце: цікава заява

Християнство на землях Русі з'явилася задовго до хрещення за святого князя Володимира

У ПЦУ поставили прихильників РПЦ на місце: цікава заява
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Православній церкві України спростували поширений міф про те, що князь Володимир хрестив “слов’янські народи” – Україну і Росію. Саме завдяки цьому міфу в Російській православній церкві традиційно заявляють, що їхня церква має тисячолітню історію.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідний пост опублікували на офіційній сторінці ПЦУ в Facebook.

Loading...

В Православній церкві України підкреслюють, християнство на землях Русі з’явилася задовго до хрещення за святого князя Володимира.

Зазначимо, історики та літописці як перше хрещення згадують події, пов’язані зі святим князем Оскольдом (в 880 році прийняв християнство) і описують християнську діяльність княгині Ольги. Про масове хрещення киян, що вчинив у 988 році онук Ольги князь Володимир Великий, згадують пізніше.

“Київський князь Володимир хрестив киян, а не московитян, а тим більше, не Росію, тому що в ті часи її не було, а на місці її майбутнього утврорення стояли густі непрохідні ліси і болота. Християнство з Києва поступово рухалося на північ, разом з поширенням княжої влади”, – підкреслюють в ПЦУ.

Окремо там наголошують, історики свідчать про те, що на території сучасної Росії ще довго зберігалося язичництво і діяльність волхвів, які влаштовували повстання і навіть вбивали київських місіонерів.

“Історики наводять численні приклади повстання волхвів у Ростовських і Новгородських землях, датованих ХІ і ХІІ століттях. Тому щонайменше дивно чути про хрещення князем Володимиром Росії і «свою тисячолітню історію» РПЦ”, – резюмують в ПЦУ.

Як повідомлялося раніше, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Української Православної Церкви Київського Патріархату до Міністерства культури України про скасування наказу про втрату чинності статутом релігійної організації “Київська патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату”.

Напередодні Глава Православної церкви України Епіфаній розповів, чому Священний Синод залишив почесного патріарха Філарета в складі єпископату ПЦУ, незважаючи на його ворожу позицію.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...