Україна затримала російський танкер, через який захопили українські кораблі в Керченській протоці

Танкер хочуть взяти під арешт

Україна затримала російський танкер, через який захопили українські кораблі в Керченській протоці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер “NEYMA”, який здійснював блокування українських військових кораблів у Керченській протоці.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє прес-служба силового відомства.

За інформацією СБУ, прикордонна служба ФСБ за наказом вищого керівництва ФСБ РФ здійснила акт збройної агресії проти українських військових кораблів. Мова йде про малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу».

Силовики також підкреслюють, всупереч нормам міжнародного морського права військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу. До операції залучили російський танкер “NEYMA”:

“Такі незаконні дії сприяли насильницькій, із застосуванням зброї зупинці і захопленню прикордонниками ФСБ РФ українських військових кораблів разом з 24 членами екіпажу”.

Україна затримала російський танкер, через який захопили українські кораблі в Керченській протоці

За фактом блокування Керч-Єнікальського каналу слідчі СБУ під процесуальним керівництвом Військової прокуратури почали досудове розслідування.

Правоохоронці зібрали докази і заочно повідомили про підозру 15 посадовим особам вищого військового керівництва РФ, в тому числі одному контр-адміралу, двох віце-адміралам і генерал-полковнику.

Одночасно з цим українські прикордонники повідомили, що 24 липня в порт Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер “NIKA SPIRIT” (номер ІМО – 8895528). Міжнародна інформаційна система EQUASIS ідентифікувала корабель як танкер “NEYMA” (саме його використовували, щоб перекрити Керченську протоку).

За версією слідства, танкера “NEYMA” перейменували на “NIKA SPIRIT”, щоб приховати причетність до незаконних дій та акту агресії.

Зараз слідчі, військові прокурори і прикордонники закінчують обшук з метою встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів, записи радіо переговорів під час конфлікту, бортових журналів. Допитані члени екіпажу.

Україна затримала російський танкер, через який захопили українські кораблі в Керченській протоці Україна затримала російський танкер, через який захопили українські кораблі в Керченській протоці

Нагадаємо, в Росії досі знаходяться під арештом українські моряки з малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдового буксира «Яни Капу» – всього 24 людини. Вони були вражені вогнем противника 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки. Кораблі втратили хід, а буксир примусили до зупинки. У підсумку всі три кораблі захопили російські спецназівці. Зараз захоплені кораблі пришвартовані на Генмолі в Керчі.

Напередодні уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що питання звільнення українських моряків з полону майже вирішене. Одночасно з цим російський омбудсмен Тетяна Москалькова, а також адвокат моряків Микола Полозов не підтвердив цю інформацію.

Пізніше Людмила Денисова уточнила, що саме мала на увазі. За її словами, вона має інформацію про те, що проводяться переговори про повернення моряків в рамках виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Джерело: Народна Правда