Аномальна спека в Європі загрожує льодовиках Гренландії

Крижаний покрив Гренландії є ключовою частиною світової кліматичної системи, його танення призведе до підвищення рівня моря і кліматичних змін

Аномальна спека в Європі загрожує льодовиках Гренландії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Рекордна хвиля спеки, яка охопила частину Європи, ймовірно, рухається до Гренландії, де може загрожувати частинам другого за величиною льодовикового щита в світі.

Про це заявляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Радіо свобода“.

Loading...

Гаряче повітря рухається вгору з Північної Африки, що призвело до перевищення європейських температурних рекордів 25 липня на 2, 3 або 4 градуси Цельсія, заявила представник Всесвітньої метеорологічної організації Клер Нуллис.

За її словами, це «абсолютно неймовірно». Нулліс заявила, що, «згідно з прогнозами … атмосферний потік зараз буде транспортувати цю спеку до Гренландії». Це може призвести до активного танення льоду, як це було в Гренландії в 2012 році.

«Ми не знаємо, чи буде подолано рекорд 2012 року, але показники близькі», – сказала вона.

Крижаний покрив Гренландії є ключовою частиною світової кліматичної системи, обов’язково приведе до підвищення рівня моря і кліматичних змін.

В останні тижні лід Гренландії швидко тане, сказала Нулліс, посилаючись на дані данської кліматолога.

«Тільки в липні 160 мільярдів тонн льоду зникли через танення. Це приблизно еквівалент 64 мільйонів басейнів олімпійських розмірів», – заявила прес-секретар Всесвітньої метеорологічної організації.

25 липня в декількох європейських містах були встановлені рекорди спеки. Зокрема, в Парижі було 42,6 градуси за Цельсієм. У Бельгії, Німеччині, Люксембурзі і Нідерландах також зафіксували нові рекордні показники – 41,8, 41,5, 40,8 і 40,7 градуси за Цельсієм відповідно. У Британії зафіксували найвищу температуру за липень – 38,1 градуси за Цельсієм.

Нагадаємо, народний синоптик Володимир Деркач розповів, що в серпні погода в Україні кардинально не зміниться, а місяць збереже помірне тепло з невисокими температурами.

Джерело: Народна Правда