Чому падає долар і що буде далі: експерти дали прогноз

Курс гривні по відношенню до долара сильно не зміниться

Чому падає долар і що буде далі: експерти дали прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Влітку в Україні гривня традиційно зростає в ціні, а долар падає. В цьому році сезонне зміцнення національної валюти спостерігається більше звичайного. Експерти прогнозують, що до зими гривня ослабне, але обвальної девальвації очікувати не варто.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК-Україна.

Loading...

В останні роки на валютному ринку українці спостерігають одну і ту ж картину – в літні місяці курс гривні зміцнюється, а з приходом осені починається повільне ослаблення національної валюти.

Експерти називають кілька причин, чому цього літа гривня зміцнилася сильніше звичайного. В першу чергу це пов’язують з проведенням президентської та парламентської кампаній і підвищеним інтересом нерезидентів до ОВДП. Стабільна ситуація з платіжним балансом на тлі помірного темпу зростання імпорту також підтримувала приплив валюти від експортних операцій, повідомляє аналітик ІК Concorde Capital Євгена Охтирко.

Важливу роль у притоку валюти в країну грає агропром з часткою експорту близько 40%. За перші шість місяців цього року експорт продукції АПК збільшився на 19% у порівнянні з тим же періодом минулого року і склав 10,2 млрд доларів. Головний внесок у зростання експорту українського агропрому внесла кукурудза.

На ряду з цим, серйозною підмогою для зміцнення гривні стали грошові перекази від трудових мігрантів. За даними НБУ, в 2018 році трудові мігранти перерахували в Україну 11,6 млрд доларів. У цьому році Нацбанк прогнозує зростання валютних надходжень від трудових мігрантів ще на 1,5 млрд доларів – до 13,1 млрд доларів.

Виходячи з цього, якщо збережеться позитивна кон’юнктура на зовнішніх ринках, обсяги розміщень ОВДП продовжать зростати, а політична ситуація в країні буде стабільною, курс гривні істотно не зміниться. “Очікувати просідання гривні нижче 27-28 гривень за долар до кінця року не варто”, – вважає Давид Менабдишвили.

Експерти Concorde Capital менш оптимістичні, але і вони валютного обвалу не прогнозують. На їхню думку, девальваційний тренд відновиться в четвертому кварталі. “Базовий сценарій – 28-28,5 грн за долар США до кінця року. Навіть якщо почнуться негативні тенденції, які будуть стосуватися валютного ринку, різка девальвація навряд чи можлива”, – зазначила Євгенія Охтирко.

Нагадаємо, на п’ятницю, 26 липня, Національний банк України встановив найнижчі показники курсу валют за 2019 рік. Ціна долара — 25,49 грн, євро — 28,32 грн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...