«Марсоліт» Ілона Маска загорівся прямо під час випробувань: момент потрапив на відео

Ступінь пошкодження апарата оцінюється як незначна

«Марсоліт» Ілона Маска загорівся прямо під час випробувань: момент потрапив на відео
Автор Романова Марі в Наука/Новини

У мережі з’явилося відео пожежі, що сталася під час випробувань прототипу космічного корабля Starhopper від SpaceX.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Starhopper – це випробувальний варіант Starship, який був створений спеціально для тестування верхньої частини Big Falcon Rocket. Це тестовий макет меншої довжини, але такого ж діаметру, як майбутня ракета.

Loading...

Як відомо Starship призначений для відправки астронавтів на Місяць і Марс. Випробування проходять на полігоні SpaceX в Бока-Чіка (штат Техас).

Видання Space.com пише, що на першому етапі ракета повинна була піднятися на висоту 20 метрів, а потім на 500 метрів. На фінальному етапі випробувань апарат повинен буде досягти позначки у 5 тисяч метрів.

Проте до фінального етапу ще дуже далеко, оскільки вже при спробі Starhopper піднятися в 20 метрів над землею спалахнула пожежа. У підсумку прототипу космічного апарату не вдалося навіть відірватися від землі.

З якої причини апарат загорівся, невідомо. Ступінь пошкодження оцінюється як незначна.

Як раніше писав Forbes, Big Falcon Rocket буде розділена на дві частини: нижня називається Superheavy, а верхня з корисним навантаженням — Starship. Цікаво, що Big Falcon Rocket отримає три варіанти верхнього щабелю Starship:

  • пілотована для екіпажу,
  • вантажна для виведення на орбіту космічних апаратів (наприклад, таких як Hubble)
  • паливозаправник (буде служити для заправки на орбіті вже виведеного космічного корабля, готового для польоту до Марса)

Коли Big Falcon Rocket зберуть, політ буде відбуватися наступним чином: ракета злітає як єдине ціле, використовуючи двигуни ступені Superheavy. Після досягнення необхідної висоти нижня частина відокремлюється і повертається на космодром, здійснюючи посадку на власних двигунах. Верхня включає власні двигуни і продовжує виведення корисного навантаження на орбіту.

Навесні цього року на полігоні SpaceX Ілона Маска в Бока-Чіка (штат Техас) провели тестування двигуна новою тест – «марсіанської» ракети.

Джерело: Народна Правда
загрузка...