У США відновили смертну кару: скільки чоловік повинні стратити

У США до смертної кари засуджено понад 2 600 чоловік

У США відновили смертну кару: скільки чоловік повинні стратити
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У США на федеральному рівні після майже 20-річної перерви відновили виконання найбільш страшного вироку – смертну кару.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє DW.

У міністерстві юстиції США заявили, що з 9 грудня 2019 року планується стратити п’ятьох ув’язнених з в’язниці Терре-Хот в Індіані. Засуджені чекають на страту вже більше 15 років. Свого часу  відповідний вирок – смертну кару – суддя виніс їм за вчинення найбільш жорстоких злочинів, таких як вбивства дітей.

ЗМІ також повідомляють, що в США мораторій на страту на федеральному рівні був неформальним, Мін’юст США перевіряв процедуру застосування смертельної ін’єкції. Одночасно з цим смертну кару продовжували застосовувати окремо в деяких штатах.

В даний час в Сполучених Штатах Америки до смертної кари засуджені понад 2 600 осіб. Є штати, де вона заборонена, наприклад, у Нью-Йорку.

Для виконання смертних вироків застосовують смертельну дозу психотропного препарату пентобарбітал.

Нагадаємо, після звірячого вбивства одинадцятирічної Дар’ї Лук’яненко в Одеській області, 22-річного Миколи Тарасова (вбивця) пропонують не лише посадити, але і каструвати.

11 липня стало відомо, що Верховна Рада доручила уряду створити публічний реєстр засуджених за зґвалтування неповнолітніх, а також прийняла законопроект № 6449 про хімічну кастрацію. Примусова кастрація полягає у введенні засудженому антиандрогенных препаратів, які складаються з хімічних речовин, спрямованих на зниження лібідо і сексуальної активності. Примусова хімічна кастрація не застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років.

Джерело: Народна Правда