Захоплення танкеру РФ в Україні: капітан корабля розповів свою версію подій

Капітан заявив, що його команда не причетна до подій в Керченській протоці з захопленням українських кораблів

Захоплення танкеру РФ в Україні: капітан корабля розповів свою версію подій
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У четвер, 25 липня, СБУ затримала російський танкер NEYMA. Після того, як російські моряки з танкера повернулися в Москву, капітан судна Ілля Дробязко розповів, як відбувалося затримання в порту Ізмаїла.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс.

Loading...

Капітан заявив, що не має наміру давати показання українському суду і що його екіпаж нічого не порушував – ні російських, ні українських законів. За його словами, вони не збиралися сперечатися з українськими силовиками, хоча і вважає, що співробітники СБУ і прокуратури не мали права підніматися на борт без присутності російського дипломата.

“Перед заходом у порт всі формальності були дотримані – ми оформили разовий перехід. В цей же день ми пришвартувалися у судноремонтного заводу в порту Ізмаїл, а на ранок прийшли люди, які представилися працівниками військової прокуратури Одеси і почали проводити слідчі заходи”, – повідомив Дробязко.

Він також зазначив, що представники української прокуратури роз’яснили права і обов’язки членів екіпажу з урахуванням українського законодавства при цьому жодних конфліктів не виникало, росіянам дозволили зв’язатися з рідними.

За словами Дробязко, що команда танкера працює за контрактом “на перегін для постановки судна на ремонт” і не має жодного стосунку до захоплення українських моряків у Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Нагадаємо, Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер «NEYMA», який блокував українські військові кораблі в Керченській протоці.

Також повідомлялося, що за допомогою танкера «NEYMA» 25 листопада 2018 року прикордонні війська ФСБ РФ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці. У результаті 24 українських моряка і три бойових кораблі – два катери і буксир — виявилися захоплені Росією.

Джерело: Народна Правда
загрузка...