Українці набрали необхідну кількість голосів вже під другою петицією про відставку Богдана

Українці вимагають від Зеленського виконати закон "Про очищення влади"

Українці набрали необхідну кількість голосів вже під другою петицією про відставку Богдана
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Друга електронна петиція з вимогою звільнити Андрія Богдана з посади глави Офісу президента Володимира Зеленського  набрала на сайті необхідні для її розгляду 25 тисяч голосів.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Станом на 27 липня петицію, яку опублікували 23 травня, підписали 25 238 осіб.  Ініціатором петиції є Андрій Качор.

Підписанти вимагають звільнити Богдана через порушення при його призначенні Закону України “Про очищення влади”.  На  думку українців, нинішній очільник ОПУ не має права обіймати зазначену посаду  на підставі закону про люстрацію, оскільки у періоди 17.03.2010 – 14.02.2011, 11.07.2013 – 05.03.2014 він працював на посаді Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова, що є порушенням чинного законодавства.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський своїм  указом від 21 травня призначив Андрія Богдана главою Адміністрації президента України. Відповідний указ №304/2019 оприлюднено на сайті глави держави.

Практично відразу після призначення Андрія Богдана керівником президентської канцелярії, в мін’юсті заговорили про люстрацію. Річ у тому, що Богдан займав урядові посади за часів президентства Януковича, і це означає не має права знову їх обіймати. У той же час, в тому ж законі про очищення влади ззначено, що посаду глави АП та його заступників не вважаються державною службою. Виходячи з цих пунктів, призначення Богдана – законне. Але 29 травня 2019 року Верховний Суд України відмовив у відкритті провадження за позовом про скасування указу президента про призначення Андрія Богдана на посаду глави АП.

Українці відреагували на призначення Андрія Богдана, зареєструвавши на сайті президента електронну петицію про відставку Богдана. Президент України Володимир Зеленський 6 червня, розглянув петицію про відставку глави Адміністрації президента Андрія Богдана. Таким чином глава держави виконав закон, який зобов’язує президента відповідати на петиції, які набрали 25 тисяч голосів. Станом на 6 червня це звернення набрало 33 228 голосів.

Джерело: Народна Правда