Власник “Північного потоку-2” образився на “дискримінацію” з боку Євросоюзу

Nord Stream 2 AG може звернутися для відстоювання своїх прав в арбітражний суд

Власник “Північного потоку-2” образився на “дискримінацію” з боку Євросоюзу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Компанія Nord Stream 2 AG, яка будує для Росії “Північний потік-2”, подала до суду проти рішення ЄС про прийняття газової директиви. Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.

Про це йдеться на сайті компанії, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Ми маємо намір захищати наші інвестиції. Однак поправки до газової директиви шкодять не тільки “Північному потоку – 2”. Така очевидна дискримінація окремого комерційного проекту також підриває спроможність внутрішнього ринку ЄС залучати інвестиції, щоб перехід до низьковуглецевої “енергії став реальністю”, – заявив виконавчий директор компанії Маттіас Варніг.

Nord Stream 2 AG відзначає, що може звернутися для відстоювання своїх прав в арбітражний суд.

Нововведення газової директиви:

  • половину потужності труби повинні залишити для незалежних компаній;
  • оператор газопроводу повинен бути не пов’язаний з “Газпромом” Nord Stream 2 AG, а незалежна компанія;

Німеччина отримає право обмежувати дії директиви за згодою з Єврокомісією.

Після прийняття директиви у Росії заявили, що газопровід “Північний потік 2” буде побудований в строк, незважаючи на прийняття нових правил. Про це заявив постпред Росії при ЄС Володимир Чижов.

Відзначається, що компанія Nord Stream 2 AG, створена для планування, будівництва та експлуатації “Північного потоку-2”, належить “Газпрому”, який планує прокачувати газ по цій трубі. Що стосується чинного “Північного потоку”, то компанія Nord Stream AG займалася будівництвом і є оператором газопроводу, її мажоритарний акціонер – також “Газпром” із часткою 51%.

Власник “Північного потоку-2” образився на “дискримінацію” з боку Євросоюзу

Нагадаємо, в «Нафтогазі» запропонували уряду Німеччини призупинити реалізацію російського газопроводу «Північний потік-2» в обхід України до того часу, поки РФ не виконає рішень міжнародних арбітражів в Стокгольмі і Гаазі.

Джерело: Народна Правда