Власник “Північного потоку-2” образився на “дискримінацію” з боку Євросоюзу

Nord Stream 2 AG може звернутися для відстоювання своїх прав в арбітражний суд

Власник “Північного потоку-2” образився на “дискримінацію” з боку Євросоюзу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Компанія Nord Stream 2 AG, яка будує для Росії “Північний потік-2”, подала до суду проти рішення ЄС про прийняття газової директиви. Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.

Про це йдеться на сайті компанії, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Ми маємо намір захищати наші інвестиції. Однак поправки до газової директиви шкодять не тільки “Північному потоку – 2”. Така очевидна дискримінація окремого комерційного проекту також підриває спроможність внутрішнього ринку ЄС залучати інвестиції, щоб перехід до низьковуглецевої “енергії став реальністю”, – заявив виконавчий директор компанії Маттіас Варніг.

Nord Stream 2 AG відзначає, що може звернутися для відстоювання своїх прав в арбітражний суд.

Нововведення газової директиви:

  • половину потужності труби повинні залишити для незалежних компаній;
  • оператор газопроводу повинен бути не пов’язаний з “Газпромом” Nord Stream 2 AG, а незалежна компанія;

Німеччина отримає право обмежувати дії директиви за згодою з Єврокомісією.

Після прийняття директиви у Росії заявили, що газопровід “Північний потік 2” буде побудований в строк, незважаючи на прийняття нових правил. Про це заявив постпред Росії при ЄС Володимир Чижов.

Відзначається, що компанія Nord Stream 2 AG, створена для планування, будівництва та експлуатації “Північного потоку-2”, належить “Газпрому”, який планує прокачувати газ по цій трубі. Що стосується чинного “Північного потоку”, то компанія Nord Stream AG займалася будівництвом і є оператором газопроводу, її мажоритарний акціонер – також “Газпром” із часткою 51%.

Власник “Північного потоку-2” образився на “дискримінацію” з боку Євросоюзу

Нагадаємо, в «Нафтогазі» запропонували уряду Німеччини призупинити реалізацію російського газопроводу «Північний потік-2» в обхід України до того часу, поки РФ не виконає рішень міжнародних арбітражів в Стокгольмі і Гаазі.

Джерело: Народна Правда