Експерти прогнозують пробиття гривнею психологічного бар’єру: що відомо

Проте, на думку експертів, восени уникнути девальвації буде вкрай складно

Експерти прогнозують пробиття гривнею психологічного бар’єру: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Курс долара в Україні в перших числах серпня може впасти до рекордної з серпня 2016-го року позначки в 25,8-25,9 грн/$, подолавши психологічний бар’єр.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель, таку думку висловив фінансовий аналітик Володимир Мазуренко.

Loading...

“Ще зовсім недавно на ринку були девальваційні очікування. Бачимо два позитивних чинника. Перший – пройшли вибори. Їх позитивно оцінили. Президент отримав інструмент для швидкого впровадження реформ, для ефективного управління. Другий не менш важливий фактор – позитивна тенденція на світових ринках. Ціни на нашу експортну продукцію високі”, – зазначив аналітик.

За оцінками експерта в найближчий тиждень до 3-4 серпня, курс долара може впасти до рекорду, пробивши нову психологічну позначку в 26 грн/$.

На його думку, така тенденція цілком може втриматися на тривалий час, проте восени уникнути девальвації буде вкрай складно.

На готівковому ринку курс долара знижувався з 19 липня. На міжбанку долар знижувався до 15 липня, а в четвер у першій половині дня взяв паузу і залишався поблизу рівнів попереднього дня. Однак сприятлива зовнішня кон’юнктура сприятиме найближчим часом подальшого зміцнення гривні.

Нагадаємо, як ми писали раніше, влітку в Україні гривня традиційно зростає в ціні, а долар падає. В цьому році сезонне зміцнення національної валюти спостерігається більше звичайного. Експерти прогнозують, що до зими гривня ослабне, але обвальної девальвації очікувати не варто. Експерти називають кілька причин, чому цього літа гривня зміцнилася сильніше звичайного. В першу чергу це пов’язують з проведенням президентської та парламентської кампаній і підвищеним інтересом нерезидентів до ОВДП.

Нагадаємо також, на п’ятницю, 26 липня, Національний банк України встановив найнижчі показники курсу валют за 2019 рік. Ціна долара ($) – 25,49 грн, євро (€) – 28,32 грн.

До слова, раніше видання The Economist оприлюднило оновлені дані по рейтингу світових валют: так званий індекс Біг Мака: — вартість гривні недооцінено на 61,3%, а реальний курс по купівельної спроможності повинен бути в розмірі 9,93 грн за $1.

Джерело: Народна Правда