Епіфаній знайшов причину гальмування процесу переходу парафій до ПЦУ

Уповільнення процесу приєднання парафій до ПЦУ, пов'язано із виборчим процесом

Епіфаній знайшов причину гальмування процесу переходу парафій до ПЦУ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глава Православної церкви України Епіфаній розповів, чому такий жвавий спочатку процес переходу парафій церкви Московського патріархату до ПЦУ, зараз став дещо повільнішим.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на УНН.

Loading...

За словами глави ПЦУ, з моменту надання Україні томосу (15 грудня – НП), до Православної церкви України приєдналось понад 500 парафій з боку Московського патріархату.

Як вважає Епіфаній, уповільнення процесу приєднання парафій до ПЦУ, пов’язано із виборчим процесом.

“Загалом протягом більш ніж пів року до ПЦУ приєдналось понад 500 парафій з боку Московського патріархату. Зараз ми бачимо, процес трішки призупинився, але все одно він відбувається. По декілька парафій чи-то вже оформлюють юридично свій статус в православній церкві України, але я вірю, що в подальшому поступово – зараз завершиться вже вся епопея виборча-передвиборча, люди заспокояться і будуть і надалі приймати колегіально, на зборах, більшістю рішення про приєднання до нашої Православної церкви України”, – пояснив Епіфаній.

Нагадаємо, нещодавно Філарет дав інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу «Россия24», у якому заявив, що незгодний із змістом Томосу, наданого Україні. Крім того, він заявляє, що його нібито обманули як митрополит Епіфаній так і екс-президент Петро Порошенко.

Нагадаємо також, в Окружний адміністративний суд Києва надійшло клопотання від УПЦ КП з проханням заборонити владі столиці вчиняти дії щодо передачі в користування об’єктів нерухомого майна «Київського патріархату» іншим особам.

Пізніше глава Православної церкви України Епіфаній розповів, чому Священний Синод залишив почесного патріарха Філарета у складі єпископату ПЦУ, попри його ворожу позицію.

“Ми не будемо уподібнюватися Російській православній церкві, яка знищує людину, яка говорить проти, оступилася… Ми не будемо йти цим руйнівним шляхом”, – зазначив глава ПЦУ.

До слова, предстоятель Православної церкви України (ПЦУ), митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що розколу в ПЦУ немає, а є окрема думка однієї особи – почесного патріарха Філарета. Про це він заявив журналістам після хресної ходи духовенства і вірян ПЦУ з нагоди 1031-річчя хрещення Київської Русі – України та молебню за Україну в Києві.

Джерело: Народна Правда
загрузка...