Медики розповіли, як зупинити старіння мозку: проста порада

Уповільнити старіння мозку цілком реально

Медики розповіли, як зупинити старіння мозку: проста порада
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Активний спосіб життя запобігає передчасному старінню мозку.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Медикфорум”, фізична активність і помірна кількість калорійної їжі можуть уповільнити старіння мозкових клітин.

При активному способі життя і помірному харчуванні поліпшується робота гліальних клітин мозку, які зміцнюють його нейронні зв’язки. Це допомагає сповільнювати старіння мозку.

Російські вчені, що представляють Балтійський федеральний університет (БФУ) імені Іммануїла Канта, прийшли до висновку про те, що під впливом активного способу життя і помірного споживання калорій можуть гальмуватися процеси старіння мозку. Дослідники зробили висновок про це, вивчаючи роботу гліальних клітин мозку.

Вчені з БФУ переконалися в тому, що гліальні клітини можуть впливати на передачу сигналів від мозкових нейронів, що безпосередньо впливає і на когнітивні функції головного мозку. Авторів дослідження цікавило, чи можуть гліальні клітини сприяти збереженню молодості мозку.

У лабораторних умовах вони експериментували з мишами. Одна група тварин існувала в умовах активного способу життя – постійно бігала серед снарядів у великому просторі. Іншу групу змусили жити в умовах обмеженої добової калорійності. Ще одна група мишей була контрольною – її спосіб життя і харчування не коректувалися.

В результаті було встановлено, що в двох групах літні миші змогли краще зберегти показники когнітивних функцій в порівнянні з контрольною групою. Цей ефект вчені пов’язують з поліпшенням роботи гліальних клітин, що вивільняють аденозинтрифосфат – речовина, що забезпечує енергією мозкові нейрони і синапси.

Дослідники констатували: «Здоровий спосіб життя і помірна кількість споживаних калорій здатні уповільнити старіння мозку за рахунок впливу гліальних клітин на якість зв’язків між нейронами, які забезпечують збереження когнітивних функцій мозку – стану пам’яті, інтелекту і мови, що погіршуються з віком».

Нагадаємо, раніше співробітники Єльського універитету довели, що депресивний стан прискорює процеси старіння мозку.

Джерело: Народна Правда