Не доросли до Майдану: як відбувався “російський бунт” в Москві

Силовики жорстко розігнали протести в Москві - затримано 1388 осіб

Не доросли до Майдану: як відбувався “російський бунт” в Москві
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Протести в Росії, які почалися в середині липня через відмову зареєструвати незалежних кандидатів в депутати Московської міської думи, в суботу, 27 липня, вилилися в нову, безпрецедентну для Москви акцію, яка була жорстко придушена силовиками. Протягом дня було затримано більше 1380 осіб.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Meduza.

1380 осіб – це рекордна кількість затриманих за останні роки. Співробітники поліції і Росгвардії діяли жорстко (серед затриманих є травмовані), а кандидатів, що призначили прихильникам зустріч біля мерії, було затримано вранці, вони пропустили початок акції. Тим не менш, тисячі людей (офіційних даних про їх кількість немає) не тільки вийшли на вулицю, але і кілька годин відмовлялися розходитися.

Несанкціонований мітинг був призначений на другу годину дня 27 липня близько мерії Москви на Тверській – як зустріч незареєстрованих незалежних кандидатів в Мосміськдуму з виборцями. Вже вранці уздовж всієї вулиці вишикувалася шеренга з автобусів (вони були покликані служити бар’єром, який утримує натовп на тротуарі) і автозаків. Новопушкінський сквер і площу перед колишнім кінотеатром «Росія» огородили парканом.

Не доросли до Майдану: як відбувався “російський бунт” в Москві

До акції «Повернемо собі право на вибори» правоохоронні органи почали готуватися заздалегідь – ще за кілька днів до мітингу, в ніч на 25 липня, у будинках у кількох кандидатів пройшли обшуки, а самих їх викликали на допити в рамках кримінальної справи про перешкоджання діяльності виборчкомів. Прямо перед початком акції ситуація повторилася кандидатів викликали на допити, деяких – в тому числі, Дмитра Гудкова, Юлію Галяміну, Івана Жданова, Любов Соболь і Іллю Яшина – затримали.

Затримання на самій Тверській почалися опівдні. Співробітники поліції перевіряють у перехожих рюкзаки, переписували їх паспортні дані та змушували деяких підписати попередження про відповідальність за участь у несанкціонованій акції.

На початку сьомої години вечора учасники акції розійшлися  центром міста. Близько півтори тисячі людей гуляли в районі Нового Арбата, інша велика група – поблизу Луб’янській площі. Їх незабаром витісняють співробітники Росгвардії, притому досить жорстко: силовики під час випадів валять людей на плитку і б’ють кийками. Кільком тисячам протестуючих вдається перекрити рух автомобілів по Садовому кільцю близько Цвєтного бульвару, але потім перед ними терміново з’явивися  ОМОН. Не обходиться без затримань.

Не доросли до Майдану: як відбувався “російський бунт” в Москві

Співробітники Росгвардії увірвались ланцюжком в натовп і почали затримання. Вони били людей кийками, кидали їх на тротуар, несли за руки і за ноги. Одночасно з цим поліцейські перекрили парканами прохід в метро. Покинути площу не можна.

Наступні кілька годин затримують всіх без розбору – в тому числі журналістів, які акредитувалися для висвітлення акції.

Не доросли до Майдану: як відбувався “російський бунт” в Москві

Не доросли до Майдану: як відбувався “російський бунт” в Москві

Всього на протестах 27 липня, за останніми даними «ОВС-Інфо» на третю годину ночі, затримано 1388 осіб. Багато з тих, кого схопили силовики, скаржилися на те, що в автозаку і відділеннях поліції їх били, погрожували і змушували «щось підписувати». Серед потерпілих – люди з серйозними травмами голови, численними ударами і вивихами; зафіксовано як мінімум один перелом.

На федеральних каналах про акцію «Повернемо собі право на вибір» та її учасників нічого не сказали. Першою новиною вечірньої програми «Время» на Першому каналі стало занурення Володимира Путіна в батискафі до затонулого підводного човна часів війни, що лежить на дні Фінської затоки.

Нагадаємо, в ніч з 24 на 25 липня в Москві пройшла облава лідерів російської опозиції. Затримано 5 політиків. Крім того силовики провели обшуки в квартирах інших опозиціонерів.  Політики закликали до протесту проти реєстрації опозиційних кандидатів у депутати на виборах в Мосміськдуму.

Нагадаємо також, що вранці 24 липня російський опозиціонер Олексій Навальний був затриманий біля під’їзду власного будинку під час пробіжки.

За словами Кіри Ярмиш прес-секретаря політика, названою причиною затримання є «заклики до неузгодженої акції по допуску незалежних кандидатів на вибори в Мосміськдуму».

Джерело: Народна Правда