Євросоюз засудив жорстокий розгін акції протесту у Москві

Кількість затриманих у Москві 27 липня стала рекордною за останні сім років

Євросоюз засудив жорстокий розгін акції протесту у Москві
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В Євросоюзі закликали Росію дотримуватись принципів свободи слова та свободи зборів, а також відреагували на затримання учасників акції протесту в центрі Москви в суботу, 27 липня, під час якої було затримано більше 1380 осіб.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в заяві представника зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич.

«В Москві затримано понад тисячу мирних демонстрантів, серед яких видатні діячі опозиції та журналісти. Вони закликали до вільних і демократичних виборів у Москві у вересні 2019 року. Ці затримки та непропорційне застосування сили проти мирних протестувальників супроводжують тривожну серію арештів та поліцейських набігів на політиків-опозиціонерів, проведених останніми днями, і ще раз серйозно підривають основні свободи вираження поглядів, асоціацій та зборів. Ці основні права закріплені в російській конституції, і ми очікуємо їх захисту», – йдеться у повідомленні.

В Євросоюзі також закликали Росію поважати міжнародні зобов’язання при проведенні місцевих виборів у вересні цього року.

«Ми очікуємо, що влада Російської Федерації буде дотримуватися зобов’язань Росії та інших міжнародних зобов’язань ОБСЄ під час проведення майбутніх місцевих виборів», – зазначила Косьянчич.

Нагадаємо, в ніч з 24 на 25 липня в Москві пройшла облава лідерів російської опозиції. Затримано 5 політиків. Крім того силовики провели обшуки в квартирах інших опозиціонерів.  Політики закликали до протесту проти реєстрації опозиційних кандидатів у депутати на виборах в Мосміськдуму.

Нагадаємо також, що вранці 24 липня російський опозиціонер Олексій Навальний був затриманий біля під’їзду власного будинку під час пробіжки.

За словами Кіри Ярмиш прес-секретаря політика, названою причиною затримання є «заклики до неузгодженої акції по допуску незалежних кандидатів на вибори в Мосміськдуму».

Джерело: Народна Правда