Долар продовжує падіння: що відбувається на ринку валют

"Зелений" втратив п'ять копійок

Долар продовжує падіння: що відбувається на ринку валют
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Національний банк України встановив курс основних валют на понеділок, 29 липня – долар здешевшав на п’ять копійок.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на НБУ.

Loading...

Так, середній курс гривні до американської валюти в продажу був встановлений на рівні 25,64 грн/$.

Водночас середній курс продажу євро в банках піднявся на 2 копійки і становить 28,67 грн/€.

Порівняно з попереднім робочим днем долар подешевшав на 5 копійок.

Курс гривні щодо євро НБУ встановив на рівні 28,33 грн/€.

Так, за вихідні європейська валюта подорожчала на 1 копійку.

Нагадаємо, як ми писали раніше, влітку в Україні гривня традиційно зростає в ціні, а долар падає. В цьому році сезонне зміцнення національної валюти спостерігається більше звичайного. Експерти прогнозують, що до зими гривня ослабне, але обвальної девальвації очікувати не варто. Експерти називають кілька причин, чому цього літа гривня зміцнилася сильніше звичайного. В першу чергу це пов’язують з проведенням президентської та парламентської кампаній і підвищеним інтересом нерезидентів до ОВДП.

Нагадаємо також, на п’ятницю, 26 липня, Національний банк України встановив найнижчі показники курсу валют за 2019 рік. Ціна долара ($) – 25,49 грн, євро (€) – 28,32 грн.

До слова, раніше видання The Economist оприлюднило оновлені дані по рейтингу світових валют: так званий індекс Біг Мака: — вартість гривні недооцінено на 61,3%, а реальний курс по купівельної спроможності повинен бути в розмірі 9,93 грн за $1.

До слова, фінансовий аналітик Володимир Мазуренко вважає, що в найближчий тиждень до 3-4 серпня, курс долара може впасти до рекорду, пробивши нову психологічну позначку в 26 грн/$. На його думку, така тенденція цілком може втриматися на тривалий час, проте восени уникнути девальвації буде вкрай складно.

Джерело: Народна Правда