Готуються вибори на Донбасі: що приховує російський “перепис ДНР/ЛНР”

Кремль вирішив порахувати людей в окупації

Готуються вибори на Донбасі: що приховує російський “перепис ДНР/ЛНР”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Після проведення широко розрекламованої роздачі російських паспортів мешканцям окупованого Донбасу, кремлівські куратори зобов’язали «владу» так званих республік «ЛНР» і «ДНР» провести восени цього року перепис населення на окупованій частині Донбасу. Однак експерти припустили, що за цим можуть стояти плани провести вибори.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Радіо Свобода”.

Росія запланувала на «перепис», який нібито пройде в жовтні,  витратити кілька сотень мільйонів рублів. Серед ймовірних запитань анкети є і політичні «позитивні зміни після проголошення псевдореспублік», «вплив на ваше життя конфлікту на Донбасі» і навіть «якою ви бачите подальшу долю» регіону.

Готуються вибори на Донбасі: що приховує російський “перепис ДНР/ЛНР”

Тим часом почали лунати думки про те, що таким чином Росія може готувати вибори на окупованому Донбасі.

«Це підготовка до можливих виборів, які передбачаються Мінським процесом. Кремль хоче чітко знати: скільки голосів людей, хто піддався протягом п’яти років масованій обробці пропагандою», –  каже луганський журналістк Олександр Бєлокобильський.

Крім мертвих душ, на яких часто списуються гроші, одержувані з РФ, окупанти хочуть з’ясувати ступінь лояльності місцевого населення до «русского мира».

Планується залучити до «перепису» сотні безробітних, яким обіцяють платити близько 11 тисяч рублів (майже 4,5 тисячі гривень) за 18 днів роботи.

Нагадаємо, видача паспортів жителям окупованих територій Донбасу представниками Російської Федерації почалася в червні цього року.

Раніше спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт  Волкер заявляв, що США вивчать можливість прийняття рішення про невизнання російських паспортів, які отримають жителі окупованих територій Донбасу.

Також повідомлялося, що Росія видає паспорти на окупованій Донецької області з метою використання нових громадян у військових конфліктах, як зброю.

Джерело: Народна Правда
загрузка...