Українські зарплати порівняли з європейськими: цікавий висновок

Українські зарплати найменші в Європі

Українські зарплати порівняли з європейськими: цікавий висновок
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна заявила, що українці отримують найменші зарплати в Європі.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це вона розповіла ефірі ObozTV.

“Згідно з цифрами, які я знаю з міжнародних досліджень, у 2050 році населення України становитиме 36 млн., а в 2100-м – 28 млн. Оскільки, у нас смертність перевищує народжуваність щороку на 200 тисяч, ми повинні більше піклуватися про нашу робочій силі, оскільки її дійсно не вистачає. Потрібна ситуація, коли робота буде більш ефективно оплачуватися, тому що першим пріоритетом при пошуку роботи все експертні організації визнають розмір зарплатні”, – повідомила Тетяна Пашкіна.

Спеціаліст зауважила, що розмір українських заробітних плат є найнижчим в Європі. Саме це є найголовнішою причиною від’їзду працездатного населення за кордон.

Пашкіна відзначила, що для зменшення трудової міграції, збереження власних трудових ресурсів  українська зарплата повинна становити 65-75% від її розміру у сусідів. Вона зауважила, що на фоні мінімальної заробітної плати Польщі (800 євро), Чехії (800 євро) та 1500 євро за кваліфіковану працю, українські 600 доларів виглядають щонайменше “скромно”.

Крім того, вона повідомила, що на одному популярному українському сайті середня заробітна плата по графі «інші країни» становить 42 тис. грн., в той час як по Києву, лише 15 тис. грн.

За її твердженнями, така ситуація вимагає вжиття досить значущих мір заради збереження хоча б тої ситуації що є наразі в державі, та підркеслила необхідність належним чином опікуватися населенням, адже ситуація погіршується.

Нагадаємо, що згідно з проектом бюджетної декларації, прожитковий мінімум в Україні у 2020 році зросте з 2027 гривень до 2189 гривень, доходи держбюджету наступного року можуть скласти 1096,6 мільярди гривень, видатки 1185,3 мільярди гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...