Зеленський створює нове гуманітарне міністерство

Зеленський створює нове гуманітарне міністерство
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У новому українському уряді планується створити ще й нове міністерство – гуманітарної політики.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс-Україна

Loading...

Базу нового міністерства складуть міністерство культури, молоді і спорту, та міністерство інформаційної політики.

В інтерв’ю Інтерфакс-Україна замголова Офісу президента Кирило Тимошенко, розповів, що планується стратегічне об’єднання міністерств:

“Ми вважаємо, що має бути не просто інформаційна стратегія – йдеться про велику гуманітарну сферу. Зараз напрацьовується стратегія щодо об’єднаного міністерства, куди увійдуть міністерства культури, молоді та спорту, інформаційної політики”.

“Це більше гуманітарна сфера, звідки інформполітика і може черпати значну частину меседжів. Не можна побудувати лише верхній кубик. Гуманітарна політика – це ставлення до людей, ставлення людей до влади. Ми в цьому бачимо завдання. А інформаційно вже потрібно це доносити. Тому ми думаємо, що необхідно об’єднати ці міністерства”, – розповіла Кирило Тимошенко.

Нагадаємо, що Зеленський вже призначив радника з гуманітарних питань. Ним став Володимир Бородянський – колишній генеральний директор «СТБ», власником якого є якого є Пінчук.

На своїй сторінці у Facebook Бородянський поділився своїми планами:

“Отже, нині моя посада – радник президента з гуманітарних питань. Як це бачу: можливість зробити і реалізувати задуми та стратегії, які докорінно змінять гуманітарну галузь в Україні. Я хочу, аби держава могла запропонувати своїм митцям підтримку, захист та справедливі і прозорі KPI їх роботи”, – написав Бородянський.

На його думку, важливим є забезпечення комфортних умов для роботи українських митців на Батьківщині.

“Щоб знову, навіть не з’являлося запитань чому серіал “Чорнобиль” HBO та Sky знімали не в Україні, а в Литві. Що це означає? Це означає прибуток, який можна інвестувати у власне виробництво і презентацію України світі”, – пише Бородянський.

Він каже, що розвиток мистецтва, спорту та інформаційної безпеки держава має підтримувати. Крім того, зараз важливо, щоб країна розуміла, для чого існує кожен з її гуманітарних активів.

“Наразі завдання президента наступне : спільно з депутатами, індустрією, експертами, науковим співтовариством – створити гуманітарну стратегію, сформувати конкретну програму дій, підґрунтя для зміни законодавства, та появи нового, трансформувати інфраструктуру гуманітарної сфери відповідно до затвердженої парламентом стратегії”, – розповідає радник Зеленського.

Бродянський акцентує, що зміни у державному апараті – це виклик для України і шанс на зміни.

“Хто це робитиме? Команда. Команду робочої групи добиратиму з найкращих професіоналів індустрії, в якій за кожним напрямком буде закріплений окремий куратор, що у свою чергу сформує свою робочу групу”, – йдеться у повідомленні.

За словами новобраного радника, він буде взаємодіяти і з музеями та заповідниками, театрами, музикантами, консерваторіями, філармоніями, кіно, релігією, бібліотеками та видавництвами.

Крім того, він планує співпрацювати з медіа, і обіцяє не забути про галузь освіти.

Як писала НАРОДНА ПРАВДА раніше, на думку експерта, Зеленський може піти. Він також розповідь про плани Путіна на рахунок президента України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...