Розкрили секрет хвороби, від якої помер Стівен Хокінг

Розкрили секрет хвороби, від якої помер Стівен Хокінг
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені Гарварду виявили загальний ген у людей, які хворіють бічним аміотрофічним склерозом і у клітин дріжджів.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Nature Neuroscience.

Loading...

Фахівці знайшли ген, який призводить до розвитку хвороби, від якої страждав відомий астрофізик Стівен Хокінг, – боковий аміотрофичний склероз.

Надмірна активність гена C9orf72 призводить до розвитку хвороби центральної нервової системи. Прогресуючи, хвороба призводить до атрофії м’язів і паралічу кінцівок. Існуюче лікування сприяє тільки уповільненню протікання хвороби.

Повідомляють, що ген знаходиться частини ДНК, що відповідає за складання білків, які беруть участь у передачі сигналів між нервовими клітинами. Коли ген C9orf72 стає більш активним, то він починає створювати своїх “клонів”, таким чином він порушує зв’язок з нервовими клітинами.

Несподівано, фахівці Гарвардського університету виявили таку ж “патологію” в клітинах дріжджів.

За даними дослідження на мухах, зниження активності геному RPS25, що кодує ген C9orf72, помітно подовжує їм життя.

На жаль, поки що складно точно сказати, до чого призведе видалення всіх копій RPS25 у людини, і допоможе дослідження дріжджів у лікуванні смертоносної хвороби.

За трагічною статистикою, більшість пацієнтів живуть не довше п’яти років після того, як у них виявляють бічний аміотрофічний склероз.

Коли відомому фізику-теоретику Стівену Хокінгу діагностували БАС, йому було двадцять один. Завдяки початку самостійних тренувань і щоденній боротьбі з хворобою, він дожив до 75-річного віку, хоча і був на межі, через смерті-запалення легенів у 1985 році.

Нагадаємо, що раніше вченими був створений імплант, який захищає від хвороби, що погубила лякаючу кількість людей – ВІЛ.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що медики знайшли спосіб, як запобігти хворобі Альцгеймера.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...