В Україні помер відомий розвідник: подробиці та фото

Німецький журнал «Штерн» назвав його «видатним майстром шпигунства»

В Україні помер відомий розвідник: подробиці та фото
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У понеділок, 29 липня, на 87-му році життя помер легендарний радянський і український розвідник, ветеран зовнішньої розвідки, полковник у відставці Анатолій Баронін.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-центр Служби зовнішньої розвідки України.

Анатолій Баронін був дійсно видатним. Наприклад, під час відрядження до Африки в 1970-х роках він зумів отримати цінну інформацію про смертельну небезпечну хворобу – лихоманку Ебола. Після того, як він звільнився в запас, він займався підготовкою майбутніх українських розвідників. За багаторічну працю та досягнення Бароніна удостоєно ордена Данила Галицького.

Служби зовнішньої розвідки України повідомила цікаві факти з біографії розвідника.

Анатолій Баронін народився 31 серпня 1932 року в Москві. У “шпигуни” його завербували в Республіці Молдова, куди він поїхав працювати після того, як отримав вищу економічну освіту. Саме там його запросили до місцевого органу держбезпеки і запропонували працювати в контррозвідці.

Розвідником він став в 1959 році. Одна з найбільш захоплюючих історій сталася з ним в Африці, куди його відрядили в 1970-х року. Там він колесив по материку, вивчаючи міста, звичаї, встановлюючи контакти. У Нігерії Анатолію Бароніну вдалося отримати інформацію про нову хворобу – лихоманку Ебола.

Пробірки з кров’ю, яка була заражена лихоманкою Ебола, він передав спеціальним рейсом «Аерофлоту» в СРСР.

Саме в ті роки, німецький журнал «Штерн» назвав його «видатним майстром шпигунства».

У 1991 році він звільнився в запас і займався підготовкою майбутніх українських розвідників. За багаторічну сумлінну працю та вагомі досягнення в захисті національних інтересів Баронін був удостоєний ордена Данила Галицького, а також почесного звання «Заслужений працівник освіти України» і відомчої нагороди СЗРУ – «Почесний співробітник Служби зовнішньої розвідки України».

В Україні помер відомий розвідник: подробиці та фото

Як повідомлялося раніше, 27 липня у віці 51 року пішов з життя український спортсмен і колишній капітан олімпійської збірної України з легкої атлетики Роман Вірастюк.

Джерело: Народна Правда
загрузка...