Велика приватизація від Зеленського: що буде з українськими банками

Приватизація торкнеться навіть Укрзалізниці та Укрпошти.

Велика приватизація від Зеленського: що буде з українськими банками
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У команді Президента України Володимира Зеленського заговорили про масштабну приватизацію. Таким чином президентська команда хоче залучити великі іноземні банки.

Про це в інтерв’ю для видання Bloomberg заявив заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Він розповів про плани розблокувати велику приватизацію після перезапуску уряду. За його словами, така приватизація повинна початися з продажу державних банків.

Таким чином президентська команда хоче залучити великі іноземні банки

“Банки повинні бути продані насамперед. Я хотів би, щоб 10 великих системних банків зайшли в Україну. Для цього нам треба продемонструвати економічне зростання, незалежність банківського регулятора – Національного банку – і налагодити роботу судової системи”, – зазначив Гончарук.

За його словами, майбутній український уряд змушений вирішити велику і всеосяжну приватизацію, яка торкнеться навіть Укрзалізниці та Укрпошти.

Як відомо, на даний час в Україні працює 4 державні банки: Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк і ПриватБанк. Останній був націоналізований рішенням уряду в 2016 році. Колишні власники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов – почали судові процеси про скасування рішення про націоналізацію. Напередодні виборів президента суди почали виносити вироки на користь Коломойського і Боголюбова, однак вони не вступили в законну силу з-за того, що уряд подав на ці вироки апеляції.

Нагадаємо, НБУ заплатив ПриватБанку 2,5 млрд грн зверху вже існуючого боргу банку перед регулятором.

Також, глава Офісу президента України Андрій Богдан анонсував попередню дату початку роботи нового парламенту. Андрій Богдан заявив, що Верховна Рада не зможе розпочати роботу до першого вересня 2019 року. Верховна Рада України дев’ятого скликання, швидше за все не зможе почати свою роботу з першого вересня із-за судових процесів, які заважають ЦВК оголосити результати виборів.

Джерело: Народна Правда