Зеленський доручив реалізувати проект еМалятко до кінця року

Проект спростить оформлення документів, пов'язаних з народженням дитини.

Зеленський доручив реалізувати проект еМалятко до кінця року
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Президент України Володимир Зеленський розповів, коли має з’явитися проект “еМалятко”. Він спростить оформлення документів, пов’язаних з народженням дитини.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє у прес-служба президента України.

“Я з самого початку говорив, що йду в президенти, щоб полегшити життя нашим громадянам. Цифровізація державних послуг або “Держава в смартфоні” є пріоритетом нашої команди. Особливо це стосується суспільно важливих і масових послуг, коли батьки змушені проходити бюрократичне пекло з немовлям на руках. Я доручаю реалізувати проект “еМалятко” до 1 січня 2020 року і готовий прибрати всі бар’єри”, – заявив Зеленський під час наради з питань реалізації унікальних для світової практики комплексних електронних послуг, пов’язаних з народженням дитини та оформленням відповідних документів

Радник президента України Михайло Федоров зазначив, що проект “еМалятко” – унікальний не тільки в Україні, але і в світі. “Наш проект передбачає можливість отримати 10 послуг по одній заяві. Проект є дуже складним і комплексним, і ми з самого початку хочемо поставити високі стандарти управління ним”, – сказав він.

За його словами, профільні центральні органи виконавчої влади до 7 серпня повинні підготувати галузеві плани і визначити керівників підпроектів. А вже 9 серпня відбудеться обговорення спільного плану реалізації проекту.

Людмила Рабчинская, представник Офісу реформ адміністративних послуг, зазначила, що цим проектом планується почати створення електронних послуг нового покоління. Проект і послуги “еМалятко” будуть представлені у вигляді життєвих ситуацій і супроводжувати батьків інформаційно та інтерактивно з початку вагітності і до народження дитини і отримання всіх документів.

Проект “еМалятко” – це можливість отримати 10 послуг держави, пов’язаних з народженням дитини, по одному електронній заяві безпосередньо в пологовому будинку.

Передбачається скорочення кількості необхідних візитів з 11 до нуля, а числа необхідних документів – з 37 до одного.

По одній заяві відразу в пологовому будинку можна буде отримати такі послуги:
1) державна реєстрація народження дитини;
2) реєстрація місця проживання новонародженої дитини;
3) призначення допомоги при народженні дитини;
4) реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я; 5) реєстрація народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
6) отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
7) походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
8) визначення належності дитини до громадянства України;
9) присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
10) призначення допомоги багатодітним сім’ям.

Реалізація електронного проекту “еМалятко” передбачена указом президента України “Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних і юридичних осіб до електронних послуг” та передбачає зменшення кількості необхідних візитів з 11 до нуля, а кількості необхідних документів – з 37 до одного.

Нагадаємо, засновник однієї з найстаріших приватних клінік Києва «Борис» Михайло Радуцький призначений позаштатним радником президента України. Відповідний указ президента розміщений на сайті глави держави.

Джерело: Народна Правда