Мораторій на продаж землі: у Зеленського зробили амбіційну заяву

Новий уряд розблокує продаж державних активів

Мораторій на продаж землі: у Зеленського зробили амбіційну заяву
Автор Желізняк Олександр в Аграрна правда/Новини

Заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук анонсував скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Bloomberg”, замкерівника ОПУ Олексій Гончарук заявив, що мораторій на продаж землі можуть скасувати до кінця року.

“У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити цього року, то буде досить складно”, – сказав він.

За словами Гончарука, наразі Офіс президента проводить переговори зі Світовим банком щодо моделі відкриття ринку сільгоспземель в Україні. Згідно з найбільш радикальною моделлю, скасування мораторію призведе до прискорення економічного зростання України на 3% щороку, а згідно з найменш радикальною – на 0,5%.

“Ми шукаємо найменш болючу та найбільш ефективну модель”, – додав він.

Він додав, що новий уряд також розблокує продаж державних активів, якому перешкоджають сьогоднішні монополії – мова йде про залізницю і поштову службу. Окрім того, планується продаж державних банків.

“Банки повинні бути продані першими”, – сказав Гончарук. “Я хочу, щоб в Україну ввійшло 10 великих системних банків”.

На початку лютого цього року набув чинності закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Продовження мораторію передбачає, що власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, а єдиним способом передачі землі в користування залишається договір оренди.

Заборону на продаж землі в Україні продовжували вже сім разів. У результаті власники паїв здають ділянки в оренду на строк до 49 років великим холдингам за ціною всього до 3 тис. грн за гектар на рік.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в Україні можуть стрімко вирости ціни на землю, як у Польщі – після зняття мораторію: ціна виросла до 10 тис. євро за 1 га.

Джерело: Народна Правда