Росія буде боротися з пожежами у Сибіру за допомогою шаманів, які “викликають” дощі

На Байкал приїдуть близько 40 шаманів

Росія буде боротися з пожежами у Сибіру за допомогою шаманів, які “викликають” дощі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Росії, де в сибірській тайзі тривають гігантські пожежі, за гасіння вирішили взятися представники нетрадиційних “професій” – російські шамани зберуться на “сходку”, щоб викликати дощі.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише  ТАСС.

Сибірські ліси горять на площі близько мільйона гектарів. Метеорологи відзначають, що дим від цих пожеж може дістатися навіть до Москви.

Саме тому 40 шаманів з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області вирішили зібратися 4 серпня на байкальському острові Ольхон, який вважається священним у корінних етносів, щоб провести обряди, що, на їхню думку, допоможуть викликати дощі на палаючу  тайгу.

“На Ольхоні 4 серпня зберуться близько 40 шаманів з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області. Вони проведуть обряди, щоб викликати дощі на лісові пожежі. Зараз ми уточнюємо місцевості, де горять ліси”, – повідомив голова правління міжрегіональної організації шаманів “Тенгері” Баїр Цирендоржієв.

За даними ФДМ “Авіалісоохорона” станом на ранок, 31 липня, в Росії гасять 147 лісових пожеж на загальній площі понад 100 тисяч гектарів. При цьому значні площі лісу охоплені вогнем у віддаленій тайговій місцевості, де полум’я не гасять. Більшість пожеж зареєстровано в Сибіру – на території Іркутської області і Красноярського краю.

Буддійські священнослужителі-лами також заявили, що готові зробити обряди за покликанням дощів на палаючу тайгу, але відзначили, що для цього їм потрібні “точні координати пожеж”.

Нагадаємо, через масштабні лісові пожежі у російському Сибіру потерпає ще одна країна – в низці регіонів Казахстану зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в повітрі. Спочатку дим накрив Північно-Казахстанську, Східно-Казахстанську, Павлодарську, Акмолінську, Костанайську області і місто Нур-Султан, а потім поширився на Карагандинську область і на північні райони Алматинської області.

Джерело: Народна Правда