Супрун дала поради, як зупинити домагання

Супрун дала поради, як зупинити домагання
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Більше 4 мільйонів українців стали жертвами сексуальних домагань. Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун дала поради, які можуть допомогти себе захистити.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на сторінку Супрун у Facebook.

Loading...

За даними дослідження Національного демократичного інституту:

  • 13% українців особисто знайомі з тими, хто став жертвою сексуальних домагань.
  • 4 мільйонів дорослих стали жертвами сексуальних домагань.
  • 2 мільйони з них не звернулись по допомогу та не спробували притягнути до відповідальності винних.

За словами Супрун, початок флешмобу #янебоюсьсказати став кроком до зняття табу з цієї теми. Чимала кількість жінок та чоловіків публічно розповіли про домагання вперше.

Завдяки руху суспільства у напрямку не замовчування цієї теми, риторика “самі винні” стає менш популярною у суспільстві.

Зрештою з’явилося нове визначення – “гарасмент”. Це не лише про сексуальні домагання, а й про психологічний тиск.

Прикладом гарасменту можуть бути також небажані пропозиції, натяки, жести, погляди, слова, повідомлення чи жарти сексуального характеру, що порушують приватні межі людини.

За словами міністра охорони здоров’я, “гарасменту зазнають переважно жінки. Щонайменше кожна п’ята жінка принаймні раз була жертвою домагань”.

Важливо, аби люди, які стали жертвами гарасменту, не замовчували цей факт. Не менш важливо, щоб кривдники несли відповідальність за свої дії. Супрун акцентує, що факт сексуальних домагань можна довести в суді.

За словами Супрун, у разі, якщо ви відчули гарасмент на собі, важливо:

  1. Спробувати пояснити людині, яка це робить, що вам неприємна така поведінка.
  2. Не замовчувати! Поговоріть про це з колегами, керівництвом, рідними та друзями. Вони можуть підтримати та допомогти цьому протистояти.

Під публічним тиском та осудом колег кривдник може припинити подібну поведінку або ж навіть добровільно звільнитися. Якщо такої можливості немає, то варто звернутися до поліції за соціально-психологічною допомогою.

Супрун акцентує, що “жертвам домагань дійсно потрібно допомога та підтримка. Тому, якщо людина розповіла, що це з нею сталося — сприймайте це серйозно, вислухайте та не намагайтеся применшити проблему. Часто люди, що постраждали, не повідомляють про це, бо бояться осуду, недовіри, або непорозуміння. Публічність — це ефективний спосіб боротися з насильством і виховувати в суспільстві нову культуру поведінки”.

Нагадаємо, що сексолог розповів, чому в Україні почастішали випадки домагань.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...