У Борисполі показали ролик з Україною без Криму: за справу взявся суд

У Борисполі показали ролик з Україною без Криму: за справу взявся суд
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Шевченківським районним судом Києва на вимогу СБУ була призначена експертиза відеоролика, на якому карта України була показана без анексованого Росією Криму.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на матеріали суду.

Loading...

Клопотання про призначення експертизи було подано слідчим Служби безпеки України лише на початку липня, хоча кримінальне провадження почалося ще 29 квітня. Після того, як один з пасажирів міжнародного аеропорту “Бориспіль” звернувся до правоохоронців з приводу питання доцільності трансляції в будівлі аеропорту відео, на якому Україна була показана без півострова Крим.

Також в матеріалах клопотання зазначено, що 29 квітня був виявлений пост на сторінці заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Facebook з приводу трансляції ролика в міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

Повідомляють, що 30 квітня правоохоронці оглянули сайт Міністерства інформполітики України. За посиланням «https://files.mip.gov.ua/files/2019/tourism» було виявлено однохвилинне відео під назвою «Turizm_60 sec UA».

“В ході перегляду відеоролика встановлено, що в ньому пропонується під час перебування за кордоном брати участь в популяризації України в світі, поширювати бренд країни «UKRAINE NOW» та інші. Розповідь супроводжується відповідним зображенням”, – повідомляється в матеріалах.

На 48-й секунді паралельно зі словами “запам’ятайте, право чути рідну мову не зникає, коли ви перетинаєте кордон”, на екрані транслюється політична карта. На ній зображена територія України без Криму.

У Борисполі показали ролик з Україною без Криму: за справу взявся суд
На карті Україна без півострова Крим

На вимогу Служби безпеки України суд почав лінгвістичну експертизу. Метою є аналіз ролика на наявність публічних закликів до вчинення зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Нагадаємо, що раніше в окупованому Криму визнали, що РФ зруйнувала півострів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...