У США підтримали санкції проти будівельників “Північного потоку-2”

Законопроект користується двопартійною підтримкою

У США підтримали санкції проти будівельників “Північного потоку-2″
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Комітет Сенату США у закордонних справах підтримав законопроект, яким запроваджуються санкції у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2” на дні Балтійського моря.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Bloomberg, співавторами законопроекту про санкції стали сенатор-республіканець Тед Круз і сенатор-демократ Джин Шахін.

Законопроект користується двопартійною підтримкою, адже на засіданні комітету проект закону щодо санкцій у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2”, схвалило 20 сенаторів. Проти проголосували двоє сенаторів.

Наступним кроком має стати призначення дати голосування за документ у Сенаті. Це має зробити лідер республіканської більшості Мітч Макконнелл.

“Росія має нехороше минуле у застосуванні енергії як зброї”, – зазначив один з авторів законопроекту Тед Круз перед голосуванням.

Він додав, що президент Росії Володимир Путін “отримує свої доходи за воєнний авантюризм та ворожі дії” від нафти та газу.

Законопроект передбачає запровадження санкцій проти суден, які прокладають трубопровід, і керівників компаній, що пов’язані з цими суднами.

Також передбачається відмовляти у наданні американських віз цим особам і блокувати фінансові операції, пов’язані з їх власністю або інтересами в США.

Крім того, каратимуться структури, які забезпечують страхування для проекту.

Нагадаємо, раніше у Кремлі висловили впевненість, що, незважаючи на можливі санкції США, газопровід «Північний потік–2» буде побудовано.

«У багато в чому проект вже реалізовано, і є певна впевненість у тому, що проект буде фіналізовано і буде запущено в інтересах європейських споживачів блакитного палива», – заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

Нагадаємо також, компанія Nord Stream 2 AG, яка будує для Росії “Північний потік-2”, подала до суду проти рішення ЄС про прийняття газової директиви. Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.

Крім того, експерт Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Брутер прокоментував заяву українського президента Володимира Зеленського про те, що Київ і Варшава повинні співпрацювати у питаннях протидії будівництву газопроводу «Північний потік — 2».

Джерело: Народна Правда