Масштабні пожежі в Росії: названо несподівану причину НП

Площа лісових пожеж вже перевищила 2,8 мільйона гектарів

Масштабні пожежі в Росії: названо несподівану причину НП
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Росії розростається велетенська пожежа в сибірській тайзі – вогонь палає вже другий тиждень. Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розпорядився перевірити версію про те, що причиною лісових пожеж міг стати навмисний підпал лісів “як спосіб приховування незаконної заготівлі деревини”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  РИА Новости.

Дмитро Медведєв доручив губернаторам взяти ситуацію з пожежами під особистий контроль. “Не треба говорити якісь загальні слова або пальцем наверх показувати – особисто займіться цим питанням”, – закликав Медведєв.

Зараз площа лісових пожеж перевищує 2,8 мільйона гектарів. За даними ФБУ “Авиалесоохрана”, в гасінні пожежі беруть участь 2 720 осіб, 390 одиниць техніки і 28 повітряних суден. Ситуацію з повітря відстежують 34 борта.

Режим НС введено на всій території Іркутської області і Красноярського краю, в двох районах Бурятії і п’яти районах Якутії. Відзначається, що загрози населеним пунктам немає.

За оцінкою міністра природних ресурсів Дмитро Кобилкіна, причиною загоряння могли стати сухі грози.
У вівторок в регіон прибув перший заступник глави МНС Олександр Чупріян, разом з міністром лісового господарства та начальником крайового управління відомства він облетів території, на яких зберігається складна пожежна обстановка, для напрацювання найбільш ефективних рішень по боротьбі з вогнем.

Нагадаємо,  в Росії палає тайга в Сибіру. Місцева влада ввела режим надзвичайної ситуації в Красноярському краї, Іркутській області, частково він діє в Бурятії.

Через масштабні лісові пожежі у російському Сибіру потерпає ще одна країна – в низці регіонів Казахстану зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в повітрі. Спочатку дим накрив Північно-Казахстанську, Східно-Казахстанську, Павлодарську, Акмолінську, Костанайську області і місто Нур-Султан, а потім поширився на Карагандинську область і на північні райони Алматинської області.

Тим часом за гасіння масштабних пожеж в Сибіру вирішили взятися представники нетрадиційних «професій» – російські шамани зберуться на «сходку», щоб викликати дощі. 40 шаманів з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області вирішили зібратися 4 серпня на байкальському острові Ольхон, який вважається священним у корінних етносів, щоб провести обряди, які, на їхню думку, допоможуть викликати дощі на палаючу в Сибіру тайгу.

Джерело: Народна Правда