Падіння курсу долара: українцям порадили, у якій валюті краще зберігати заощадження

Експерти порадили тримати збереження у доларах і у гривні, а також вкластися в цінні папери

Падіння курсу долара: українцям порадили, у якій валюті краще зберігати заощадження
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Різке і непрогнозоване падіння курсу долара поставило перед українцями головне питання: в чому ж тепер зберігати заощадження? І якщо раніше відповідь була очевидна – звичайно ж, в доларах і, згодом, в євро – то зараз такої однозначності немає.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, в якій валюті краще зберігати заощадження, розповів в коментарі “Апострофу” старший аналітик групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин.

На думку експерта, переведення гривневих коштів у валюту доречне  лише в тому випадку, якщо буде значна девальвація гривні. Зрозуміло, йдеться, в першу чергу, про розміщення коштів, як мінімум, на банківському депозиті. Зараз вклад у гривні може принести дохід в розмірі 14-15% річних, в валюті – 2-3% (і навряд чи, в принципі, більше 4%).

При цьому краще диверсифікувати вкладення – половину заощаджень перевести у валюту, а половину залишити в гривні, вважає експерт.

Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурс також за диверсифікацію. При цьому, йому видається більш доцільним вкладатися в ОВДП, оскільки вони “дадуть захист від потенційної інфляції і девальвації”. До того ж, дохід по облігаціях, на відміну, наприклад, від депозитів, не обкладається прибутковим податком (проте в цьому випадку передбачені платежі банку або брокеру, які представляють інтереси покупця).

Нагадаємо,  фінансовий експерт Тарас Козак прогнозує, що падіння долара може продовжитися далі: долар може бути і 25 гривень за долар, і значно нижче- дуже можливо, що вже через місяць він впаде до 20 гривень за долар.

Крім того, головною причиною зниження курсу та, як наслідок, зміцнення гривні аналітики називають політику та нещодавні вибори. Вони вважають, що під час виборів до нашої країни було завезено велику кількість валюти, адже для виборчого процесу потрібні були гроші, тож курс долара почав падати. Крім того, відбувається і сезонне здешевлення валюти. Ці обставини у взаємозв’язку і дали ефект різкого зниження курсу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...