В Україні змінилися ціни на газ: на які платіжки чекати у серпні

Ціни в різних регіонах можуть відрізнятися приблизно на 50 коп./куб

В Україні змінилися ціни на газ: на які платіжки чекати у серпні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У серпні ціна на природний газ для українців знизиться.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на заяву прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, у серпні українці платитимуть за кубометр блакитного палива в середньому на 35 копійок менше.

Ціна на газ для населення у серпні зменшиться мінімум на 5,5% у порівнянні із липнем, і складе не більше 4,64 тис. грн без ПДВ за тисячу кубометрів.

“Незважаючи на опір монополіста, ми знайшли рішення і змусили “Нафтогаз” продавати населенню газ дешевше. Ціна на блакитне паливо для населення загалом за три місяці знизилася з 5803 до 4640 грн без ПДВ. У результаті дії урядової постанови ціна на газ впала на 25%”, – заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Проте, крім “чистої” ціни “Нафтогазу”, також треба заплатити 20% ПДВ і тариф на розподіл газу. Останній для кожного підприємства встановлює Національна комісія у сферах енергетики та комунальних послуг. Тому і ціни в різних регіонах можуть відрізнятися приблизно на 50 коп./куб.

В результаті, в одних регіонах українці платитимуть близько 6 грн за кубометр, в інших – трохи більше 6 грн.

Зазначимо, для визначення ціни газу “Нафтогаз” аналізує чотири показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Мінекономрозвитку щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, і ціну за урядовою постановою – компанія вибирає з них найнижчу.

В середньому, згідно з нормами споживання, в опалювальний сезон сім’я з трьох осіб у приватному будинку площею 60 кв. м на опалення, підігрів води та приготування їжі витрачала 2,4 тис. грн за старим тарифом на газ. Якби нові тарифи діяли взимку, за цей самий обсяг блакитного палива довелося б заплатити всього близько 1,8 тис. грн. Економія б склала близько 600 грн на місяць.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна знайшла 5 альтернативних варіантів видобутку блакитного палива, які зможуть забезпечити повну відмову від російського газу.

Джерело: Народна Правда