Як сильно може впасти курс долара: експерти дали прогноз

Експерти також не виключають зниження курсу долара до позначки 24 гривень за долар.

Як сильно може впасти курс долара: експерти дали прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці вже звикли до того, що гривня останнім часом не падає, а, навпаки, зростає. Аналітики не виключають, що національна валюта найближчим часом продовжить зміцнюватися.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Апостроф”.

Так, старший аналітик інвестиційної компанії “Альпарі” Вадим Иосуб вважає, що через тиждень “долар на міжбанку може торгуватися поблизу 24,8 гривні, а готівковий долар у банках – на рівні близько 24,8-25,1 гривні”.

Старший аналітик групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що відмітка в 25 гривень/долар буде виступати “психологічним магнітом, який притягуватиме до себе покупців”.

“25 гривень/долар – це гарна цифра”, – сказав він.

Можливо, на думку експертів, подальше зниження курсу долара, і таким гіпотетичним кордоном стане курс 24,7-24,75 гривень/долар. Олексій Шевчишин нагадав, що таких значень курс досягав у 2016 році. Втім подальше зміцнення гривні прогнозувати складно.

Разом з тим, експерт припускає більш активне втручання Національного банку України, який почне викуповувати долари, що призведе до уповільнення зміцнення гривні.

Нагадаємо, фінансовий експерт Тарас Козак прогнозує, що падіння долара продовжиться і надалі: він може впасти до дивовижних значень — дуже можливо, що вже через місяць він впаде до 20 гривень за долар.

Крім того, головною причиною зниження курсу і, як наслідок, зміцнення гривні аналітики називають політику і нещодавні вибори. Вони вважають, що під час виборів в нашу країну було завезено велику кількість валюти, адже для виборчого процесу потрібні були гроші, тому курс долара почав падати. Крім того, відбувається і сезонне здешевлення валюти. Ці обставини у взаємозв’язку і дали ефект різкого зниження курсу.

Джерело: Народна Правда