2 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Сьогодні іменини у Олександра, Іллі, Костянтина, Миколи, Петра

2 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 2 серпня, відзначається Міжнародний день пива і Ільїн день.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала всі значущі свята цього дня.

Ільїн день

Як відомо, Ілля є одним з найбільших пророків. Відповідно до Старого Заповіту, він народився в Фесвії Галаадській за 900 років до Різдва Христового. Коли народився Ілля, батькові його Соваку було видіння, що благовидні мужі розмовляли з немовлям, сповивали вогнем і живили полум’ям вогненним. З юних років Ілля поселився в пустелі й жив у суворому пості та молитві. У цей час цар царював Ахав-ідолопоклонник, який поклонявся Ваалу (сонцю). Вважається, що Господь послав Іллю до Ахава і наказав передбачити йому, що якщо він і його народ не звернуться до істинного Бога, то його царство спіткає голод. Ахав не послухався пророка, і в країні настала посуха і великий голод.

Через три з половиною роки Ілля знову повернувся і сказав цареві та всьому народові, що всі лиха ізраїльтян відбуваються тому, що вони забули істинного Бога і стали поклонятися ідолу Ваалу. Щоб довести оману ізраїльтян, Ілля запропонував зробити два жертовника — один Ваалу, а інший — Богу, і почекати, до якого з них зійде Бог або ідол. У підсумку до жертовника Іллі з неба впав вогонь і пожер не лише дрова і жертву, але і воду і каміння жертівника. Народ, побачивши це, увірував. За свою відданість Ілля був узятий на небо живим у вогненній колісниці. За переказами Святої Церкви, пророк Ілля буде як предтеча Страшного Другого Пришестя Христа на землю, під час проповіді він прийме тілесну смерть. Пророка Іллі моляться про дарування дощу в посуху.

2 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Міжнародний день пива

International Beer Day – щорічний неофіційне свято всіх любителів і виробників цього напою. Відзначається у першу п’ятницю серпня, в цьому році – це 2 серпня. Засновником свята став американець Джесс Авшаломов, власник бару, який хотів таким чином залучити ще більше відвідувачів на свій заклад.

Вперше свято провели в 2007 році в місті Санта-Круз (штат Каліфорнія, США), а в 2012 році його відзначали вже в 207 містах 50 країн на 5 континентах. Крім США сьогодні День пива відзначається в багатьох країнах Європи, Південної та Північної Америки, країнах Азії і Африки.

Зазначимо, археологи кажуть, що пиво було ще в Стародавньому Єгипті (3 століття до н. е..). Хоча деякі дослідники стверджують, що напій міг з’явиться ще за часів початку вирощування людиною зернових культур – це 9000 років до н. е.

2 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Перунів день

Громовержець Перун вважався головним слов’янським богом. В цей день було прийнято, що всі чоловіки, присутні на зачині, мали при собі зброю – ніж або сокиру. Після славлення Перуна, воїни приступали до освячення зброї: на щити, покладені перед капищем, кладуть мечі, сокири, списи, ножі, булави й іншу холодну зброю. Потім в жертву приносився бик, а на жертовній крові заговаривалася зброя. Після зачину починался обрядовий бій «Перуна» з «Велесом», присвячений перемозі Перуна над Велесом (Перун перемагає Велеса і повертає стадо небесних корів). По закінченню бою воїни несли човен з дарами.

Нагадаємо, 1 серпня стартував Всесвітній тиждень грудного вигодовування, також відзначається набуття мощей преподобного Серафима Саровського.

А 31 липня відзначається Всесвітній день рейнджера, День африканської жінки, у цей день народилися такі відомі особистості, як Луї де Фюнес і Джоан Роулінг.

Джерело: Народна Правда