Пекельну пожежу у Сибіру почала гасити армія РФ: що там відбувається

Гасити лісові пожежі відправиться авіагрупа з 10 літаків Іл-76 та 10 вертольотів

Пекельну пожежу у Сибіру почала гасити армія РФ: що там відбувається
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Сибіру продовжують лютувати лісові пожежі. До боротьби з вогняною стихією вже залучено сили армії РФ. Оглянути з повітря вогнища лісових пожеж в Богучанському районі Красноярського краю вирушив заступник міністра оборони Росії генерал армії Дмитро Булгаков.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  ТАСС.

У регіоні створено авіагрупу для гасіння тайги з 10 літаків Іл-76 та 10 вертольотів. За даними Авіалісоохорони, на 00:00  за київським часом 2 серпня в Красноярському краї зафіксовано 69 пожеж на площі 26 459 га. У регіоні введено режим надзвичайної ситуації через пожежі. У п’ятницю планується не менше 15-20 вильотів вертольотів для гасіння пожеж.

“За підсумками наради з МНС ми вилітаємо в основний район пожеж з метою уточнення завдання для авіації на другу половину дня 2 серпня і на суботу 3 серпня”, – повідомив Булгаков.

Як відомо, в Сибіру і на Далекому Сході горить тайга. Загальна площа пожеж становить 2,8 млн гектарів (дані Авіалісоохорони на 31 липня). Найбільша площа пожеж – в Якутії, де горить 1,1 млн гектарів тайги, Красноярському краї (понад 1 млн гектарів) і Іркутської області (близько 700 тис. гектарів).

Режим надзвичайної ситуації введено в чотирьох суб’єктах РФ: на всій території Іркутської області, Красноярському краї і Якутії, а також в двох районах Бурятії. Але деякі користувачі соцмереж вважають, що його потрібно ввести на всій території Сибіру. На сайті change.org створена відповідна петиція, 1 серпня, до 11:30 за Києвом її підписали понад 860 тис. осіб.

Нагадаємо, прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розпорядився перевірити версію про те, що причиною лісових пожеж в Сибіру міг стати навмисний підпал лісів “як спосіб приховування незаконної заготівлі деревини”.

Через масштабні лісові пожежі у російському Сибіру потерпає ще одна країна – в низці регіонів Казахстану зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в повітрі. Спочатку дим накрив Північно-Казахстанську, Східно-Казахстанську, Павлодарську, Акмолінську, Костанайську області і місто Нур-Султан, а потім поширився на Карагандинську область і на північні райони Алматинської області.

Тим часом за гасіння масштабних пожеж в Сибіру вирішили взятися представники нетрадиційних «професій» – російські шамани зберуться на «сходку», щоб викликати дощі. 40 шаманів з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області вирішили зібратися 4 серпня на байкальському острові Ольхон, який вважається священним у корінних етносів, щоб провести обряди, які, на їхню думку, допоможуть викликати дощі на палаючу в Сибіру тайгу.

Джерело: Народна Правда