Розвінчано міф про користь відомого препарату від застуди

Медик радить звертатися до них лише в крайньому випадку

Розвінчано міф про користь відомого препарату від застуди
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Лікар розповів, які медичні препарати непотрібні та навіть шкідливі при лікуванні застуди чи ГРВІ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на лікаря загальної практики Ірину Добрецову повідомляє видання Med2.

Чим не можна лікувати застуду

За словами лікаря, марними ліками є імуностимулятори та імуномодулятори. Добрецова пояснює, що хворіти, навіть протягом тижня, для людини абсолютно нормально — цього часу вистачає, щоб організм впорався з хворобою.

Стосується антибіотиків, медик радить звертатися до них лише в крайньому випадку. Добрецова стверджує, що антибіотики не панацея, а цілком собі шкідливий препарат.

Нагадаємо, раніше співробітники Центру здоров’я і глобального навколишнього середовища Гарвардського університету заявили про наявність препаратів, які не варто приймати в літню спеку. Фахівці відзначають, що під впливом сонячних променів деякі медичні препарати підвищують свою активність і можуть нашкодити. Вчені підкреслюють, що реакція на небезпечні ліки часто проявляється у двох формах: фототоксична реакція і фотоалергічна.

Деякі медичні препарати, які призначені для попередження небажаної вагітності — протизаплідні таблетки, кільця і пластирі для жінок — можуть мати значно більш високий ризик розвитку тромбозу глибоких вен, ніж інші аналогічні ліки з більш низькими дозами активного діючої речовини.

В Україні заборонили ліки, яке рятує наркозалежних — Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонили одну з серій препарату «Бупренорфіну Гідрохлорид». Його застосовують для лікування опіоїдної залежності.

Джерело: Народна Правда