Вчені пояснили, як табачний дим робить бактерії ще небезпечнішими

Вплив сигаретного диму може призвести до появи більш агресивних і стійких штамів золотистого стафілокока

Вчені пояснили, як табачний дим робить бактерії ще небезпечнішими
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені Університету Бата з’ясували, сигаретний призводить до мутацій, завдяки яким стійкий до антибіотиків золотистий стафілокок стає ще більш невразливим.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у статті MedicalXpress.

Loading...

Крім того, вплив сигаретного диму може призвести до появи більш агресивних і стійких штамів золотистого стафілокока – мікроба, присутнього у 30-60% населення планети і відповідального за багато захворювання, частина з яких – смертельні.

Вчені вважають, що стрес, викликаний сигаретним димом, призводить до того, що бактерія викликає екстрену реакцію «SOS», яка збільшує швидкість мутації в мікробної ДНК, у результаті чого найбільш стійкі варіанти краще чинять опір антибіотикам.

Попередні дослідження пов’язували підвищену сприйнятливість курців до інфекції з руйнівним впливом диму на нашу імунну систему, але це дослідження показує, що воно також може змінювати ДНК і характеристики патогенних мікробів.

В ході серії лабораторних експериментів учені піддали шість різних штамів супермикроба впливу сигаретного диму.

Як з’ясували вчені, тютюновий дим викликав у більшості штамів генетичні мутації, які ще більше підвищили їх стійкість до найбільш сильних антибіотиків. Крім того, посилилися живучість бактерій і їх здатність до проникнення в організм і утворення біоплівок (бактеріальних спільнот, з якими особливо важко боротися). Зокрема, починають формуватися практично невразливі колонії MRSA, адаптувалися до токсичним умов, які створюються з-за впливу тютюнового диму. Раніше такі бактеріальні колонії вже знаходили у курців, які страждають від хронічних інфекцій.

Попередні дослідження пов’язували підвищену схильність курців інфекцій з шкідливим впливом тютюнового диму на імунну систему. Однак нові дані говорять про те, що курці можуть часто хворіти і насилу одужувати з-за змін, що відбуваються з які мешкають у них в носоглотці бактеріями, вважають вчені.

Нагадаємо, вчені, які досліджували дію нікотину на організм людини, прийшли до несподіваного висновку, що здоров’ю людини найбільше завдає шкоди не нікотин, а тютюнові смоли і дим, які містять багато канцерогенних речовин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...