Вчені зняли на відео акулу-монстра розміром з підводний човен

Стародавній вид існує на планеті близько 180 мільйонів років

Вчені зняли на відео акулу-монстра розміром з підводний човен
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Команда дослідників зняли на відео близький контакт з одним із найдавніших видів на Землі – шестижаберною акулою.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Newsweek.

Loading...

Команда на чолі з Діном Груббсом з Державного університету Флориди, здійснювала занурення на субмарині під назвою «Надір» в рамках експедиції, організованої OceanX. Метою вчених було виявити одну з акул в її глибоководному середовищі.

Під час одного із занурень команді пощастило наблизитися і вступити в контакт з самкою шестижаберної акули, яка вважається однією з найбільших у світі. Дослідники кажуть, що вона «набагато більша, ніж субмарина». В один момент акула навіть спробувала відгризти гарпун, встановлений на судні.

Шестижаберні акули належать до роду, який існує вже 180 мільйонів років. І знайдені скам’янілі останки це підтверджують. Насправді це, мабуть, найдавніший вид акул у світі. Їх легко відрізнити від інших, оскільки у них шість великих помітних зябрових щілин.

«Вони виростають до п’яти метрів у довжину і важать більше тонни. Акули народжують живе потомство. Самки можуть виношувати до 80 дитинчат. Вони в основному харчуються падаллю, але можуть і нападати на живих істот, якщо випадає нагода. Самки більші, ніж самці», – пояснили вчені.

Раніше, вчені визначили новий вид кишенькових акул — Mollisquama mississippiensis («Парина»).

Нагадаємо, мешканка Австралії Меліса Хатайер натрапила на бронзову акулу, плаваючи в басейні передмістя Сіднея. Хатайер схопила акулу голими руками, а потім викинула її з басейну назад в океан.

На півдні Великобританії біля берегів графства Корнуолл вдалося сфотографувати гігантську медузу Rhizostoma pulmo.

Джерело: Народна Правда
загрузка...