Вже у США та Канаді: наслідки пожежі у Сибіру вже дісталися іншого континенту

В NASA опублікували супутниковий знімок

Вже у США та Канаді: наслідки пожежі у Сибіру вже дісталися іншого континенту
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Дим від лісових пожеж в Сибіру вже поширився на Північну Америку – він накрив Аляску і деякі частини західного узбережжя Канади.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили в NASA.

“Дим сибірської пожежі, що тягнеться через схід Росії, можна побачити на Алясці, вниз по західному узбережжю Канади, а  також над Ванкувером і Сіетлом”, – повідомив професор з вивчення атмосфери з Центру космічних польотів імені Годдарда Колен Сефтор.

Сибірський смог в NASA показали на мапі.

Вже у США та Канаді: наслідки пожежі у Сибіру вже дісталися іншого континенту

Варто додати, що дикі ліси горять безпосередньо і на самій Алясці.

Нагадаємо, прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розпорядився перевірити версію про те, що причиною лісових пожеж в Сибіру міг стати навмисний підпал лісів “як спосіб приховування незаконної заготівлі деревини”.

Через масштабні лісові пожежі у російському Сибіру потерпає ще одна країна – в низці регіонів Казахстану зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в повітрі. Спочатку дим накрив Північно-Казахстанську, Східно-Казахстанську, Павлодарську, Акмолінську, Костанайську області і місто Нур-Султан, а потім поширився на Карагандинську область і на північні райони Алматинської області.

Тим часом за гасіння масштабних пожеж в Сибіру вирішили взятися представники нетрадиційних «професій» – російські шамани зберуться на «сходку», щоб викликати дощі. 40 шаманів з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області вирішили зібратися 4 серпня на байкальському острові Ольхон, який вважається священним у корінних етносів, щоб провести обряди, які, на їхню думку, допоможуть викликати дощі на палаючу в Сибіру тайгу.

Джерело: Народна Правда